TOP naujienos
V. Chomičiui prireikė medikų pagalbos: kenčiau didžiulį skausmą
Legendinis Lietuvos krepšininkas Valdemaras Chomičius apsisprendė grįžti į krepšinį ir vos prieš kelias dienas išvyko treniruoti garsiojo Ukrainos flagmano Kijevo „Budivelnyk“. Tačiau prieš pat kelionę krepšinio legendai prireikė gydytojų pagalbos.
V. Chomičius prisipažino ilgą laiką gyvenantis su kojų sąnarių skausmu. „Tai tarsi profesinė liga, persekiojanti daugelį profesionalių sportininkų. Mano sąnariai yra išdilę, todėl judėjimas kelia skausmą. Reikalinga operacija“, – pasakojo jis.
Aktyvų gyvenimo būdą gyvenantis V. Chomičius tarsi susigyveno su jį nuolat lydinčiu skausmu. Kad kojų sąnariai būtų mažiau apkrauti, teko rinktis tokias sporto šakas, kurios keltų kuo mažiau diskomforto.
„Mano sportas dabar yra plaukimas, nardymas, važiavimas dviračiu. Teko atsisakyti teniso. Buvau grįžęs žaisti krepšinį, tačiau trumpam, nes per didelis sąnarių darbas sukeldavo didžiulį skausmą“, – sakė buvęs krepšininkas.
Progresuojantis abiejų kelių sąnarių skausmas privertė V. Chomičių ieškoti pagalbos. „Pasirašęs sutartį su Kijevo krepšinio klubu supratau, kad negaliu daugiau delsti, nes nežinau, kas gali nutikti krepšinio aikštelėje. Kolegų rekomendacijos mane nuvedė pas ortopedą-traumatologą Aurimą Širką, dirbantį plastinės rekonstrukcijos ir chirurgijos klinikoje „Fi Clinica“, – sakė jis.
Ortopedas-traumatologas A. Širka krepšinio legendos nuogąstavimus patvirtino – operacija reikalinga, tačiau dėl susiklosčiusių aplinkybių ir esant poreikiui skubiai išvykti į užsienį tęsti tolesnę trenerio karjerą pasirinktas greitą efektą duodantis konservatyvus gydymas – vienkartinės didelės koncentracijos hialurono rūgšties injekcijos į kelio sąnarius.
Pasak gydytojo, hialurono rūgšties injekcijos į sąnarius paskirtis – atkurti sąnarinio skysčio klampumą ir taip sumažinti uždegiminį procesą, skausmą ir pagerinti sąnario funkciją. Klinikoje po gydymo didelės koncentracijos hialurono rūgšties injekcijomis simptomų pagerėjimo požymiai pasireiškia jau pirmomis savaitėmis bei tęsiasi nuo pusmečio iki metų.
Ortopedas-traumatologas A. Širka neslėpė – V. Chomičiui maždaug po pusmečio teks sugrįžti į kliniką dėl naujos apžiūros ir tolimesnio operacinio kelių sąnarių gydymo. Tačiau kol kas krepšinio trenerio dideli sąnarių skausmai varginti neturėtų.
Praėjus kelioms valandoms po hialurono injekcijų, V. Chomičius pripažino, kad skausmas atlėgo. „Anksčiau jausdavau, kaip įsitempę mano kelių raiščiai, o dabar dingo tas nemalonus tempimo jausmas. O svarbiausia – stipriai sumažėjo skausmas“, – džiaugėsi jis.
Kelių sąnarių skausmus kenčiantiems žmonėms gydytojas A. Širka patarė kuo daugiau judėti. „Gali atrodyti neįtikėtina, tačiau reguliarus judėjimas gali sumažinti skausmą. Geriausiai rinktis tokias fizinio aktyvumo veiklas, kurios mažiausiai apkrauna jau ir taip pažeistus sąnarius – tam labiausiai tinka važiavimas dviračiu, vaikščiojimas, plaukiojimas. Vaikščiojimas taip pat geras judėjimo būdas. Jei sunku surasti laiko, bus lengviau, jei planuosite savo veiklą. Užuot važiavę automobiliu ar autobusu, nedidelius atstumus stenkitės įveikti pėsčiomis“, – sakė jis.
„Kelios priežastys, kodėl reikia judėti, net kai skauda sąnarius: judesių metu į sąnario ertmę padidėja išsiskiriančio sąnarinio skysčio, kuris sutepa ir svarbiausia maitina kremzlę, nes ji neturi kraujagyslių ir negauna mitybinių medžiagų iš sisteminės kraujotakos. Dėl fizinės veiklos taip pat stiprėja sąnarį supantys raumenys ir raiščiai, sąnarys tampa stabilesnis, sąnariui tenkantis krūvis sumažėja ir taip pristabdomas ligos progresavimas. Visa tai ypač svarbu ir po jau atliktų sąnarių endoprotezavimo operacijų, nes tokiu atveju dalis krūvio yra nukraunama nuo sąnario implantų bei kaulinių paviršių ir taip užtikrinamas ilgesnis implantų tarnavimo laikas.
Sustiprėjus raumenims ir raiščiams, ilgiau išliksite judrūs ir ne taip greitai pavargsite. Svarbu paminėti, kad judant organizme išsiskiria gerinančios nuotaiką medžiagos, kurios tuo pačiu sumažiną ir skausmą, tad po mankštos pasijusite geriau ne tik fizine prasme, bet ir emociškai.“