M. Paulauskas įtrauktas į FIBA šlovės muziejų

M. Paulauskas įtrauktas į FIBA šlovės muziejų

Steve’as Nashas (Kanada), Svetislavas Pešičius (Serbija) ir Aleksandras Volkovas (Ukraina) trys didžiausi vardai, kurie yra įtraukti į 2020 metų klasę FIBA ​​šlovės muziejuje.



2020 metų klasėje iš viso yra 12 krepšinio ikonų. Jie bus įtraukti į FIBA ​​šlovės muzieju per video ceremoniją birželio 18 dieną, kartu su 2021 metų klase.

Nashas, ​​vienas garsiausių savo šalies žaidėjų. Vienas žymiausių įžaidėjų atstovavo Kanados rinktinę FIBA ​​krepšinio pasaulio taurėje 1994 meatis Toronte ir Olimpinėse žaidynėse Sidnėjuje 2000 metais. FIBA ​​„AmeriCup“ 1999 turnyre jis buvo pripažintas naudingiausiu turnyro žaidėju (MVP), nuvedęs Kanadą į antrąją vietą, Nasho profesionalo karjera tęsėsi beveik du dešimtmečius NBA, kurioje jis iškovojo du MVP titulus 2005 ir 2006 metais.

Pešičius – vienas geriausių krepšinio trenerių, pradėjęs trenerio darbą 1982 metais ir pasiekęs daugybę skambių pergalių įvairiuose Europos klubuose. Būdamas rinktinės treneriu, Svetislavas Pešičius su Jugoslavijos rinktine iškovojo pirmą vietą 2001 FIBA Europos čempionate, bei FIBA krepšinio pasaulio taurėje 2002 m.


Volkovas, vienas garsiausių Ukrainos sporto veikėjų, žaidė Sovietų Sąjungos komandoje, kuri laimėjo FIBA ​​„EuroBasket” 1985, o vėliau 1988 metų Olimpinį aukso medalį Seule, Korėjoje. 1989–1992 metais Aleksandras Volkovas taip pat žaidė NBA lygoje su Atlantos „Hawks“ komanda.

Į žvaigždių kupina 2020 metų FIBA ​​šlovės muziejaus klasę, taip pat buvo įtrauktas olimpinis aukso medalininkas ir dukart pasaulio čempionas Modestas Paulauskas (Lietuva); pasaulio čempionas, olimpinis sidabro medalininkas ir dukart FIBA ​​„EuroBasket“ nugalėtojas Jure’as Zdovcas (Slovėnija); FIBA krepšinio pasaulio taurės 1967 m. rezultatyviausias žaidėjas Mieczyslawas Lopatka (Lenkija); devynis kartus Japonijos lygos čempionas Kenichi Sako (Japonija); FIBA moterų „EuroBasket“ nugalėtoja Isabelle Fijalkowski (Prancūzija); keturiskart FIBA ​​moterų „EuroBasket“ bronzos medalio laimėtoja Agnes Nemeth (Vengrija); ir FIBA ​​moterų krepšinio pasaulio taurės vicečempionė Park Shin-ja (Korėja).

1996 metų Olimpinį aukso medalį laimėjusi trenerė Tara VanDerveer (JAV) ir 2004 m. Olimpinį auksą iškovojusi trenerė Ruben Magnano (Argentina) taip pat yra įtrauktos į 2020 m. FIBA ​​šlovės muziejaus klasę.

Šios 12 krepšinio legendų, kilusių iš 12 skirtingų šalių keturiuose žemynuose, kartu iškovojo penkis olimpinius aukso medalius ir penkias pasaulio taures. Jų sąskaitoje buvo šeši olimpiniai medaliai, 10 pasaulio taurės apdovanojimų, 20 kontinentinės taurės medalių.

2020 metų klasė yra pirmas kartas, kai žaidėjai iš Kanados, Vengrijos, Japonijos, Korėjos ir Ukrainos yra įtraukiami į FIBA ​​šlovės muziejų.

2021 metų FIBA ​​šlovės muziejaus klasė bus paskelbta balandžio 1 dieną, ketvirtadienį.

2020 m. FIBA ​​šlovės muziejaus klasė:


Žaidėjai

Isabelle Fijalkowski (Prancūzija)
Mieczyslaw Lopatka (Lenkija)
Steve Nash (Kanada)

Agnes Nemeth (Vengrija)
Park Shin-ja (Korėja)
Modestas Paulauskas (Lietuva)
Kenichi Sako (Japonija)
Alexander Volkov (Ukraina)
Jure Zdovc (Slovėnija)


Treneriai

Ruben Magnano (Argentina)
Svetislav Pesic (Serbija)
Tara VanDerveer (JAV)





Krepsinionamai.lt

Video rekomendacijos: