Lietuvos 3x3 čempionato antrajame etape – M. Užupio sulaukusios Šakių ekipos pergalė

Lino Šilkaičio nuotr.

Sekmadienį Garliavoje baigėsi SAVY.LT Lietuvos 3 x 3 krepšinio čempionato antrasis etapas, kuriame antrą savaitgalį paeiliui stipriausiųjų vardą iškovojo Šakių „Vytis-Gulbelė“. Šakiškiams jau padėjo po traumos atsigavęs Marijus Užupis.

Finale Šakių ekipa 18:17 įveikė Vytauto Didžiojo universiteto krepšininkus.

Visas čempionato kovas savaitgaliais tiesiogiai transliuoja naujos kartos televizija GO3.

Šiame etape „Vyčio-Gulbelės“ vyrai rungtyniavo dėvėdami kitokias nei visi – baltas aprangas, pagamintas „RIND“. Tokiu būdu jie buvo išskirti kaip praėjusio etapo nugalėtojai, o pergalė sekmadienį tokią privilegiją šakiškiams garantavo ir kitam savaitgaliui.

Tai buvo antrasis iš šešių atrankos etapų 3 x 3 krepšinio čempionate. Už pergalę etape šakiškiai buvo apdovanoti 100 įskaitinių taškų (viso 200 tšk.), o VDU ketveriukė iškovojo 80 taškų (viso 98 tšk.). Šie taškai nulems komandų pozicijas prieš finalinį pirmenybių etapą.

Sekmadienį A grupės varžybose viršų paėmė Šakių ekipa, įveikusi „Telšius“ ir „Žemaitijos termoputą“, kuri žaidimą PRO grupėje užsitarnavo šeštadienį patekdama tarp trijų stipriausių ELITO komandų. Dviejų žemaitiškų komandų dvikovoje taip pat triumfavo būtent ši ekipa.

B grupėje lygių sau šįkart neturėjo VDU ekipa, susitvarkiusi tiek su Antverpeno (Belgija) ekipa, tiek su Lietuvos U21 rinktine. Belgų ir Lietuvos jaunimo komandų susitikime triumfavo čempionato svečiai.

C grupę be didesnių sunkumų laimėjo Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai, palaužę Kėdainių „Nevėžį-Optibet“ ir Trakų GEALAN. Tuo tarpu šių ekipų dvikovoje stipresni pasirodė LKL klubo atstovai.

D grupės nugalėtojais tapo Kauno rajono „Tauro“ vyrai, laimėję prieš Lietuvos U23-VDU rinktinę bei vakar kelialapį į PRO grupę iškovojusią AUCH ekipą. Mače dėl ketvirtfinalio pergalę šventė rinktinės krepšininkai.

Atkrintamosios varžybos prasidėjo pirmojo etapo finalo pakartojimu. Jame ir vėl pranašumą įrodė šakiškiai. „Tauras“ antrąkart iš eilės be pusfinalio paliko olimpinėje atrankoje besirungsiančią Antverpeno komandą, VDU po sunkios kovos eliminavo U23-VDU ekipą, o „Žemaitijos termoputos“ krepšininkai, įveikę klaipėdiečius, tapo pirmaisiais ELITO atstovais, patekusiais tarp keturių stipriausių PRO grupės komandų.

Pirmaisiais finalo dalyviais tapo šakiškiai, sunkiame pusfinalyje 21:19 perlaužę „Tauro“ pasipriešinimą, o prie jų prisijungė VDU ketveriukė, taip pat 21:19 nurungusi „Žemaitijos termoputą“.

Pasibaigus antrajam etapui, ir vėl buvo išdalinti įskaitiniai taškai. „Taurui“ atiteko 70 taškų (viso 130 tšk.), „Žemaitijos termoputai“ – 60, „Neptūnui“ – 50 (120), U23-VDU rinktinei – 45 (61), „Nevėžiui-Optibet“ – 40 (120), Antverpeno ekipai – 35 (85), „Telšiams“ – 20 (60), AUCH – 18, U21 rinktinei – 16 (61), GEALAN – 14 taškų (49).

Geriausio snaiperio vardą šįkart iškovojo Aurelijus Pukelis, taikliarankių konkurse surinkęs 13 taškų.