„Kibirkštis-MRU“ pergalingai atidarė EWBL turą Vilniuje

Vainius Sodeika nuotr.

Vilniuje sausio 10 dieną startavo trijų dienų Europos moterų krepšinio lygos (EWBL) turas.

Gitauto Kievino ir Sandros Linkevičienės treniruojama Vilniaus „Kibirkštis-MRU“ 70:59 (17:17, 23:16, 23:15, 7:11) įrodė savo pranašumą prieš Gardino „Olimpia“ klubą.

Rungtynių starte tvirčiau ant parketo žengė lietuvės. „Kibirkštis-MRU“ pelnė 6 taškus paeiliui, tačiau viešnios iš Baltarusijos nepasimetė ir per kelias atakas ne tik ištirpdė pranašumą, bet jį ir persvėrė (6:7).

Gerą atkarpą sužaidusi varžovė Natallia Dashkevich realizavo tris tritaškius, kurie niekaip neleido atitrūkti „Kibirkšties-MRU“ ekipai. Pirmąjį kėlinį komandos užbaigė lygiosiomis – 17:17.

Antrojo kėlinio pradžioje vilniečių snaiperė Eglė Zabotkaitė smeigė du tolimus metimus paeiliui (25:22) ir sušaukė varžovių komandą į pasitarimą. Po minutės pertraukėlės G. Kievino auklėtinės tempo nemažino, Livija Sakevičiūtė pridėjo dar vieną tolimą šūvį, Justina Miknaitė sukūrė rezultatyvų prasiveržimą, kas leido turėti ne tik taškų, bet ir emocinę persvarą. Ketvirtį ekipos užbaigė vilnietėms turint 7 taškų pranašumą (40:33).

Po ilgosios pertraukos „Kibirkšties-MRU“ komanda išlaikė koncentraciją bei žaidimo ritmą ir kryptingai didino pranašumą.

Lemiamame ketvirtyje „Olimpia“ krepšininkėms intrigos sukurti nepavyko. „Kibirkštis-MRU“ rezultatu 70:59 šventė pirmąją šio turo pergalę.

Dvigubo dublio ritmu rungtyniavusi Livija Sakevičiūtė pelnė 16 taškų, atkovojo 11 kamuolių, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, perėmė 4 kamuolius, blokavo 2 metimus ir surinko 28 naudingumo balus.

„Kibirkštis-MRU“: Livija Sakevičiūtė 16, Gabrielė Šulskė 15 (3 rez. perd.), Justina Miknaitė 14 (7 atk. kam.), Eglė Zabotkaitė 13 (3/3 trit.).

„Olimpia“: N. Dashkevich 24 (7 atk. kam., 28 naud. bal.), N. Harbachova 13, Y. Yakhnavets 5.