NKL apžvalga: paskutinis nežinomasis, „Vyčio“ gelbėtojas A. Pukelis, karjeros mačas ir ramus „Perlas“

Tryliktąją „7bet-NKL“ sezono savaitę buvo sužaista 13 susitikimų, o per ją buvo priartėta prie pirmųjų dviejų ratų pabaigos.

Tinklalapis nklyga.lt pristato savaitės įvykių apžvalgą.

Ketvirtas treneris. Paskutinėje vietoje esanti Joniškio „Delikateso“ ekipa pakeitė dar vieną strategą – Tomą Aleknavičių pakeitė Arvydas Straupis. Tai – jau ketvirtasis specialistas Joniškyje. Sezoną Šiaurės Lietuvos komanda pradėjo su Tomu Baniu, o vėliau trumpai ekipoje pabuvojo Robertas Stankevičius.

Papildymai. „7bet-NKL“ (NKL) pirmenybių komandos stiprina sudėtis, o šį kartą žaidėjais pasipildė „Šilutė“, Joniškio „Delikatesas“ ir „Kretinga“.

Pamario komanda NKL kovoms įregistravo Šilutės sporto mokyklos auklėtinį Eduardą Targonskį.

Tuo metu trenerį pakeitęs „Delikatesas“ iš Kauno „Žalgirio-2“ pasiskolino Martyną Tamulevičių.

M. Tamulevičius šį sezoną NKL per 5 minutes fiksuoja 1,7 taško ir 0,9 naudingumo balo statistiką.

Lygos debiutantė „Kretinga“ pasipildė gynėju Vytautu Jakubaičiu, kuris praėjusiame sezone atstovavo „Šilutei“.

Išgelbėtos viltys ir sezono pasirodymas. Šakių „Vytis“ bando įšokti į geriausiųjų septynetą, kad galėtų antrąjį etapą tęsti būtent su geriausiomis lygos komandomis.

Praėjusią savaitę šakiečiai iškovojo dvi svarbias pergales. Eriko Kučiausko auklėtiniai išvykoje 76:62 įveikė „Mažeikius“, o savaitės rungtynėse namuose 92:87 palaužė Palangos „Kuršius“.

Šakių ekipą traukė fantastiškai žaidęs Aurelijus Pukelis, kuris per 30 minučių pelnė 29 taškus (4/6 dvit., 4/7 trit., 9/11 baudų), atkovojo 10 kamuolių, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, padarė klaidą, keturiskart prasižengė bei surinko 38 naudingumo balus.

Centras sužaidė rezultatyviausias ir naudingiausias savo šio „7bet-NKL“ sezono rungtynes.

Iškovojęs dvi pergales paeiliui, „Vytis“ taškų skaičiumi susilygino su „Šilute“ (13-12). Jei šilutiškiai laimės paskutinę savo akistatą su „Mažeikiais“, „Vytis“ tenkinsis žemesniojo septyneto kovomis.

Po 26 rungtynių 14 klubų bus suskirstyti į dvi grupes po septynias komandas.

Į vieną grupę pateks septynios geriausios komandos po dviejų ratų, į antrą grupę – likusios septynios ekipos, užimsiančios 8-14 vietas.

Kovotojų charakteris. Įspūdingai į rungtynes grįžusi ir dviženklį deficitą ketvirtajame kėlinyje panaikinusi Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ iškovojo dramatišką pergalę. Mariaus Kiltinavičiaus auklėtiniai svečiuose 73:69 palaužė „Šilutę“.

Lemiamo kėlinio pradžioje „Sūduva-Mantinga“ krito į duobę. Jeremiah Culveris pelnė taškus iš po krepšio, Rokas Mačiulis pataikė tritaškį ir šeimininkų pranašumas ūgtelėjo iki 15 taškų – 57:42.

Vis tik rungtynėms artėjant į pabaigą, „Sūduva-Mantinga“ atkuto. Aurimas Urbonas bei Žygimantas Šimonis pataikė po tritaškį ir likus žaisti kiek mažiau nei tris minutes sugrąžino intrigą į rungtynes – 57:62.

Bangą pagavę marijampoliečiai tęsė šturmą. Iškart po paprašytos šeimininkų minutės pertraukėlės Žygimantas Šimonis perėmė kamuolį ir dar labiau nurėžė svečių deficitą (59:62).

Neilgai trukus Šarūnas Beniušis bei A. Urbonas realizavo baudų metimus ir 12:0 laimėta atkarpa leido marijampoliečiams susigrąžinti persvarą – 63:62. Prasidėjus paskutinei susitikimo minutei Š. Beniušis pataikė dar vieną metimą ir „Sūduvos-Mantingos“ pranašumas išaugo iki 5 taškų (67:62).

Rungtynių pabaigoje abi komandos tikrino nervų šaltumą prie baudų metimų linijos, tačiau užtikrintai metimus realizavę svečiai išsaugojo persvarą ir pasiekė dramatišką pergalę.

Be pasigailėjimo. Triuškinančią pergalę „7bet-NKL“ čempionate iškovojo „Gargždai“, kurie išvykoje 91:48 nugalėjo Klaipėdos „Neptūno-Akvaservis“ krepšininkus.

Į nokdauną šeimininkus gargždiškiai pasiuntė dar pirmajame kėlinyje, kuomet spurtavo 30:8 ir įgijo 22 taškų pranašumą. Po pertraukos svečiai toliau dominavo, o laimėtas paskutinis ketvirtis (23:9) leido susikrauti 43 taškų persvarą (91:48).

Karjeros pasirodymas ir beveik pusšimčio taškų pergalė. „Sūduva-Mantinga“ pirmąją reguliariojo sezono pusę užbaigė pergalingai. Suvalkiečiai net 49 taškais sutraiškė „Kretingą“ (113:64) ir įsirašė jau devintąją pergalę paeiliui.

Nugalėtojų gretose fantastiškai pasirodė Evaldas Džiaugys. Geriausią karjeros mačą sužaidęs puolėjas per 30 minučių pelnė 26 taškus (9/14 dvit., 2/2 trit., 2/2 baud.), atkovojo 14 kamuolių, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo 2 metimus bei surinko 44 naudingumo balus.

44 naudingumo balai ir 14 sugriebtų kamuolių – naujieji E. Džiaugio karjeros rekordai. Iki pakartoto rezultatyvumo karjeros rekordo puolėjui pritrūko 2 taškų.

Trumpas benefisas. Šeštadienio mače „Šilutės“ amerikietis Jeremiah Culveris surengė du kėlinius trukusį, bet galingą pasirodymą.

Memfio „Grizzlies“ žaidėjo Jarretto Culverio brolis prieš Joniškio „Delikatesą“ per pirmąją mačo pusę ant parketo praleido 19 minučių ir per jas pelnė 26 taškus (8/10 dvit., 3/6 trit., 1/1 baudos), atkovojo 5 kamuolius bei perėmė 6 kamuolius.

Po ilgosios pertraukos amerikietis taškų neįmetė, o šilutiškiai „Delikatesą“ įveikė 98:79.

Turnyrinė lentelė. Dvi pergales praėjusią savaitė iškovojo „Telšiai“, „Gargždai“, „Sūduva-Mantinga“, „Atletas“ ir Vilkaviškio „Perlas“.

Pergalės skonio neparagavo „Kretinga“, „Neptūnas-Akvaservis“, Kauno „Žalgiris-2“, „Delikatesas“, Vilniaus „Perlas-Energija“, „Mažeikiai“ ir „Kuršiai“.

Užsitikrino. Vilkaviškio „Perlas“ (14-12) pasiekė dramatišką pergalę ir garantavo sau vietą „7bet-NKL“ pirmajame pogrupyje. Vilkaviškio klubas išvykoje 101:97 palaužė Vilniaus „Perlą Energiją“.

Tapo aišku, kad Vilkaviškio ekipa nenusileis žemiau 6-osios turnyrinės lentelės pozicijos. Antroje sezono pusėje dėl geresnių pozicijų atkrintamosiose „Perlas“ varžysis pajėgesniame septynete.

Paskutinė intriga. Iki sezono pertraukos liko sužaisti dvejas rungtynes ir vėliau komandos bus suskirstytos į du atskirus pogrupius. 1-7 vietą užimantys klubai bei 8-14 vietose likusios ekipos aiškinsis santykius tarpusavyje.

Liko vienas klaustukas ir matematika paprasta – jeigu šiandien „Šilutė“ laimi prieš „Mažeikius“, jie aplenkia „Vytį“ ir keliauja geriausiųjų septynetą, jeigu pralaimi, lieka aštunti ir žais antrajame pogrupyje.