M. Krivas padėjo „Žalgiriui-2“ nugalėti ir Vilniuje („Atletas“ – per žingsnį nuo ketvirtfinalio)

Kauno „Žalgiris-2“ kėsinasi tiesiausiu keliu žengti į „7bet-NKL“ ketvirtfinalį.

Kauno klubas išvykoje 81:72 (17:19, 15:17, 22:16, 27:20) įveikė Vilniaus „Perlą Energiją“.

Aštuntfinalio serijoje iki trijų pergalių kauniečiai pirmauja 2-0. Pirmąjį mačą namuose žaliai balti laimėjo 73:68. Šios poros nugalėtojas ketvirtfinalyje susidurs su „Gargždais“.

Kauno ekipos gretose antrą mačą iš eilės nesustabdomas buvo Motiejus Krivas, kurio sąskaitoje per 30 minučių buvo 17 taškų (5/7 dvit., 7/10 baudų), 13 atkovotų kamuolių, 1 rezultatyvus perdavimas bei 35 naudingumo balai.

Centras ketvirtadienio mače pagerino savo karjeros naudingumo rekordą (33 naud. bal.), o šiame mače tai padarė dar sykį.

Vilniaus komandai Adas Šimonis per 34 minutes pelnė 20 taškų (3/5 dvit., 3/7 trit., 5/8 baudų), atkovojo 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei surinko 18 naudingumo balų.

Vilniečiai pirmajame kėlinyje turėjo nežymų pranašumą (19:15). Vėliau jį pavyko padidinti dar labiau (34:25), bet svečiai iki pertraukos šiek tiek priartėjo (32:36).

Trečiajame kėlinyje žalgiriečiai pelnė 7 taškus be atsako ir perėmė iniciatyvą (39:38). Atkakli kova vyko iki ketvirtojo kėlinio, kai „Žalgiris-2“ perlaužė rungtynes.

Titas Sargiūnas ir M. Krivas vis buvo siunčiami prie baudų metimo linijos, o pastarieji vaikinai neklydo – šešios iš šešių ir išaugęs pranašumas iki 7 taškų (67:60).

Vilniečius bandė traukti A. Šimonis, kuris pelnė 4 taškus paeiliui, bet likus 2 minutėms lemiamą tritaškį įsūdė Liutauras Lelevičius (72:64).

„Perlas Energija“: Adas Šimonis 20 (3/7 trit., 5/8 baud.), Andreas Kalogiros 13 (5/8 dvit., 4 rez. perd.), Jokūbas Rubinas 12 (4/9 dvit., 4 rez. perd.), Lukas Valantinas 11 (5/11 dvit.).

„Žalgiris-2“: Motiejus Krivas 17 (5/7 dvit., 7/10 baud., 13 atk. kam., 3 blok., 35 naud.), Titas Sargiūnas 15 (4/7 dvit.), Liutauras Lelevičius (2/2 trit., 5 kld.) ir Kajus Kublickas po 10.

***

Dar sykį laimėjęs Kauno r. „Atletas“ artėja prie „7bet-NKL“ ketvirtfinalio.

Remigijaus Bardausko auklėtiniai svečiuose 89:75 (22:16, 26:17, 18:22, 23:20) įveikė Klaipėdos „Neptūną-Akvaservis“.

„Atletas“ aštuntfinalio serijoje iki trijų pergalių pirmauja 2-0. Pirmąjį susitikimą namuose ekipa laimėjo 70:61. Šios poros nugalėtojas ketvirtfinalyje mes iššūkį „Šilutei“.

Pamatus pergalei svečiai pradėjo klotis pirmojo kėlinio pabaigoje, kai pelnė 8 taškus be atsako ir įgijo 9 taškų persvarą (22:13). Užsikūręs „Atletas“ nežadėjo sustoti ir antrajame kėlinyje išaugino pranašumą iki 21 taško (45:24).

Po pertraukos klaipėdiečiai sustygavo savo žaidimą ir sugebėjo priartėti (55:66). „Atletas“ ketvirtojo kėlinio pradžioje vėl atitrūko (72:55), bet septynių taškų atkarpa įplieskė minimalią intrigą (62:72). Nepaisant to, „Atletas“ sugebėjo išlaikyti saugų atstumą nuo varžovų ir iškovojo pergalę.

Kauno r. ekipos gretose labiausiai išsiskyrė Egidijus Dimša, kurio sąskaitoje per 25 minutes buvo 17 taškų (8/12 dvit., 0/1 trit., 1/1 baudų), 6 atkovoti kamuoliai, 6 rezultatyvūs perdavimai bei 23 naudingumo balai.

Klaipėdos komandai Oskaras Pleikys per 31 minutę pelnė 18 taškų (3/6 dvit., 1/3 trit., 9/11 baudų), atkovojo 16 kamuolių, atliko 5 rezultatyvius perdavimus bei surinko 34 naudingumo balus.

„Neptūnas-Akvaservis“: Oskaras Pleikys 18 (9/11 baud., 16 atk. kam., 5 rez. perd., 3 per. kam., 6 kld., 34 naud.), Lukas Kreišmontas 13 (6 atk. kam.), Gediminas Leščiauskas (4/5 dvit., 1/5 trit., 5 atk. kam.) ir Matas Vaitkus (3/8 trit., 4 rez. perd.) po 11, Adomas Sidarevičius 10 (2/4 trit.), Gabrielius Mažeika 8 (2/6 trit.).

„Atletas“: Egidijus Dimša (8/12 dvit., 6 atk. kam., 6 rez. perd.) ir Martynas Linkevičius (5/8 trit., 5 atk. kam., 3 per. kam.) po 17, Ignas Juškevičius 14 (8/12 baud.), Aidas Kavaliauskas 12 (4/8 dvit., 5 atk. kam., 8 rez. perd., 4 kld.), Dominykas Bučas 11 (4/5 dvit.), Gytis Sirutavičius 9 (2/2 trit.).