Dublerių mūšyje aštuntfinalyje triumfavo žalgiriečiai („Atletas“ tiesiausiu keliu pasiekė ketvirtfinalį)

Kauno „Žalgirio-2“ komanda „7bet-NKL“ pirmenybių aštuntfinalio etapą peržengė greičiausiu įmanomu būdu.

Vytauto Pliaugos auklėtiniai trečiose aštuntfinalio rungtynėse namuose 77:50 (16:13, 17:16, 19:14, 25:7) sutriuškino Vilniaus „Perlą Energiją“ ir seriją laimėjo 3-0.

Ketvirtfinalyje jaunieji žalgiriečiai taip pat serijoje iki 3 pergalių susitiks su „Gargždų“ klubu. Pirmosios rungtynės Gargžduose numatytos kovo 30 d.

Tuo metu Vilniaus klubas baigė sezoną.

Trečiojo kėlinio pradžioje „Žalgiris-2“ turėjo tik vieno taško persvarą, bet tuomet ėmė didinti atotrūkį. Nedas Montvila ir Mantas Rubštavičius pataikė iš toli ir „Žalgiris-2“ įgijo 7 taškų pranašumą (39:32).

Po trijų kėlinių kauniečiai buvo nutolę per 9 taškus (52:43), o ketvirtajame kėlinyje greitai išsprendė rungtynių likimą.

M. Rubštavičius, Matas Repšys bei Dovydas Butka smeigė po tritaškį ir taip „Žalgirio“ dubleriai susikrovė 18 taškų pranašumą (61:43).

Kėlinio viduryje Titas Sargiūnas surinko penkis taškus, po kurių šeimininkų persvara padidėjo iki 23 taškų – 68:46.

Galiausiai „Žalgiris-2“ šventė pergalę 27 taškų pranašumu.

Kauno komandai Liutauras Lelevičius per 23 minutes pelnė 13 taškų (1/1 dvit., 3/4 trit., 2/2 baudų), atkovojo 7 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei surinko 21 naudingumo balą.

Pirmose dvejose rungtynėse dominavęs Motiejus Krivas šįsyk pelnė 4 taškus, atkovojo 4 kamuolius ir surinko 8 naudingumo balus.

Vilniaus ekipos gretose išsiskyrė Augustinas Kiudulas, kurio sąskaitoje per 28 minutes buvo 9 taškai (3/4 dvit., 0/2 trit., 3/3 baudų), 1 atkovotas kamuolys bei 10 naudingumo balų.

Jokūbas Rubinas svečių gretose vienintelis pasiekė dviženklė taškų ribą (11 tšk.).

„Žalgiris-2“: Liutauras Lelevičius 13 (3/4 trit., 7 atk. kam.), Mantas Rubštavičius 11 (3/5 trit., 5 atk. kam., 5 rez. perd., 3 per. kam.), Titas Sargiūnas 9 (5 rez. perd., 4 kld.), Dovydas Butka 8.

„Perlas Energija“: Jokūbas Rubinas 11 (0/7 dvit., 3/6 trit., 4 rez. perd.), Augustinas Kiudulas ir Rokas Jocius (2/8 dvit., 5 atk. kam.) po 9, Modestas Babraitis 7.

***

Kauno r. „Atletas“ „7bet-NKL“ aštuntfinalyje rimtų problemų neturėjo. Remigijaus Bardausko auklėtiniai trečiose serijos rungtynėse namie 78:70 (23:20, 25:13, 16:14, 14:23) įveikė Klaipėdos „Neptūną-Akvaservis“ ir kovą laimėjo 3-0.

Ketvirtfinalio etape „Atletas“ susitiks su ketvirtoje vietoje reguliariajame sezone likusia „Šilute“. Pirmosios rungtynės numatytos kovo 30 d. Šilutėje.

Tuo metu „Neptūno“ dubleriai baigė pasirodymą šio sezono pirmenybėse.

„Atletas“ į priekį šovė antrajame kėlinyje, kurį laimėjo 25:13, o po pirmųjų 20 minučių šeimininkai pirmavo 15 taškų pranašumu (48:33).

Iki mačo pabaigos likus 4 minutėms „Atletas“ turėjo 22 taškų persvarą (78:56). Klaipėdiečiai mačą užbaigė atkarpa 14:0, tačiau dėl pergalės nepakovojo.

„Atletui“ Ignas Juškevičius per 24 minutes pelnė 15 taškų (6/6 dvit., 3/3 baudų), atkovojo 6 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei surinko 27 naudingumo balus.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausias buvo Karolis Babkauskas, per 27 minutes pelnęs 16 taškų (4/4 dvit., 2/6 trit.). Jis taip pat atkovojo 4 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei surinko 22 naudingumo balus.

Klaipėdos ekipos gretose išsiskyrė Oskaras Pleikys, kurio sąskaitoje per 29 minutes buvo 20 taškų (8/12 dvit., 0/1 trit., 4/5 baudų), 11 atkovotų kamuolių, 1 rezultatyvus perdavimas bei 28 naudingumo balai.

„Atletas“: Karolis Babkauskas 16 (4/4 dvit., 2/6 trit.), Ignas Juškevičius 15 (6/6 dvit., 6 atk. kam., 27 naud.), Martynas Linkevičius (3/7 dvit., 8 atk. kam., 5 rez. perd., 4 kld.) ir Dominykas Bučas (3/5 trit.) po 13, Egidijus Dimša 8 (4/5 dvit.).

„Neptūnas-Akvaservis“: Oskaras Pleikys 20 (8/12 dvit., 11 atk. kam., 28 naud.), Lukas Kreišmontas (2/7 trit., 5 atk. kam.) ir Gediminas Leščiauskas (2/8 trit., 6 per. kam.) po 10, Gabrielius Mažeika 9 (3/6 trit.), Adomas Sidarevičius 8 (2/6 trit.), Radvilas Kneižys 7 (4 kld.).