Įspūdinga: A. Gabalytės baudų metimai 45 minučių trileryje atnešė „Neptūnui“ Baltijos bronzą

Nuotr.: Evaldas Šemiotas / Moterulyga.lt

Istorinę pergalę Baltijos čempionate iškovojo Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkės.

Andros Gabalytės auklėtinės mače dėl trečiosios vietos 72:68 (17:19, 16:16, 8:21, 22:7) palaužė Rygos Stradinio universitetą bei pasidabino bronzos medaliais.

Bronzą klaipėdietės taip pat iškovojo ir „Neodenta Karalienės taurėje“.

Po trijų kėlinių klaipėdietės atsiliko 15 taškų (41:56) ir atrodė, kad Rygos ekipa perlauš mačą, tačiau „Neptūnas“ sužaidė galingą ketvirtąjį kėlinį (22:7), o Ligitos Tamutytės dvitaškis likus 43 sekundėms iki pagrindinio laiko pabaigos persvėrė rezultatą (63:62).

Anita Mikelsone likus 8 sekundėms turėjo progą išplėšti pergalę Rygos ekipai, tačiau pataikė tik pirmąją baudą ir viskas persikėlė į pratęsimą.

Likus 3 minutėms iki pridėto laiko pabaigos „Neptūnas“ turėjo 3 taškų pranašumą (68:65), tačiau Rygos ekipa baudų metimais išlygino rezultatą (68:68). Abi komandos apsikeitė netiksliomis atakomis ir kamuolį turėjo klaipėdietės.

Likus 6 sekundėms pražangą išprovokavo A. Gabalytė, kuri stojo mesti baudų. Žaidžiančioji trenerė šaltakraujiškai pataikė abu metimus (70:68), Rygos klubas suklydo, o A. Gabalytė dviem taikliais baudų metimais įtvirtino pergalę (72:68).

Klaipėdos komandai Allison Zalin per 31 minutę pelnė 5 taškus (2/3 dvit., 1/2 baud.), atkovojo 10 kamuolių bei surinko 16 naudingumo balų.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausia buvo Savannah Plentovich, per 34 minutes pelniusi 15 taškų (2/5 dvit., 3/7 trit. 2/4 baud.). Ji taip pat atkovojo 4 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei surinko 13 naudingumo balų.

Rygos ekipos gretose išsiskyrė Luize Šepte, kurios sąskaitoje per 38 minutes buvo 10 taškų (4/6 dvit., 0/1 trit., 2/4 baud.), 9 atkovoti kamuoliai, 1 rezultatyvus perdavimas bei 19 naudingumo balų.

„Neptūnas“: Savannah Plentovich 15 (3/7 trit.), Dalia Donskichytė 14 (4/10 trit., 5 rez. perd., 3 per. kam., 5 kld.), Maisa Pereira Dias 12 (5/11 dvit., 10 atk. kam.), Agnė Černeckytė 10 (2/3 trit.), Andra Gabalytė 9 (6/6 baud., 5 atk. kam., 4 rez. perd.).

„RSU“: Elina Sičeva 15 (4/5 trit., 7 atk. kam.), Mara Mote 14 (2/7 dvit., 2/9 trit., 4/8 baud., 5 atk. kam.), Marta Leimane 11 (5/18 dvit., 2 blok.), Luize Šepte 10 (4/6 dvit., 9 atk. kam., 3 per. kam.), Anita Mikelsone 8 (3/9 dvit., 6 atk. kam.).