Marijampoliečiai ketvirtfinalį pradėjo pergale prieš „Vytį“ (Įspūdingas „Telšių“ startas atkrintamosiose)

Kiek daugiau nei dvi savaites nerungtyniavusi Marijampolės „Sūduva-Mantinga“ ant parketo grįžo su trenksmu.

Mariaus Kiltinavičiaus auklėtiniai namuose 88:66 (19:16, 27:15, 20:14, 22:21) susitvarkė su Šakių „Vyčiu“ ir „7bet-NKL“ ketvirtfinalio serijos starte išsiveržė į priekį 1-0. Serija bus žaidžiama iki trijų pergalių.

Antrosios serijos rungtynės Šakiuose vyks artėjantį antradienį.

Tuo metu šį vakarą šeimininkai iniciatyvą perėmė antrajame kėlinyje. Tautvydas Kliučinykas smeigė tritaškį, Aurimas Urbonas pridėjo keturis taškus paeiliui, Ignas Labutis realizavo metimą iš vidutinio nuotolio ir 11:0 spurtavusi „Sūduva-Mantinga“ susikrovė triuškinamą persvarą – 39:21.

Marijampoliečiai visus reikalus išsprendė po ilgosios pertraukos. Šarūnas Beniušis įkrovė iš viršaus, Aurimas Kieža pridėjo dvitaškį, o po taiklių Edvino Jezukevičiaus baudų komandas skyrė 21 taškas (59:38).

Didžiausią pranašumą „Sūduva-Mantinga“ turėjo ketvirtojo kėlinio pabaigoje, kuomet pirmavo 32 taškų persvarą (85:53).

Nugalėtojų ekipoje geriausiai pasirodė į trigubą dublį besitaikęs T. Kliučinykas, kuris per 23 minutes surinko 15 taškų (6/10 dvit., 1/1 trit.), 9 atkovotus ir 3 perimtus kamuolius, 9 rezultatyvius perdavimus, 1 bloką, 4 klaidas bei 28 naudingumo balus.

„Sūduva-Mantinga“: Tautvydas Kliučinykas 15 (6/10 dvit., 9 atk. kam., 9 rez. perd., 28 naud.), Šarūnas Beniušis 14 (6/8 dvit.), Lukas Aukštikalnis 13.

„Vytis“: Paulius Beliavičius 20 (6/10 trit.), Aurelijus Pukelis 14 (3/5 trit., 6 kld.), Simonas Kriaučiūnas ir Augustinas Mikštas po 8.

***

Galingai „7bet-NKL“ čempionato ketvirtfinalį pradėjo „Telšiai“.

Ryčio Vaišvilos auklėtiniai namuose 103:55 (29:15, 21:10, 25:16, 28:14) įveikė „Mažeikių“ krepšininkus ir serijoje iki trijų pergalių išsiveržė 1-0.

Antrasis mačas balandžio 5-ąją vyks Mažeikiuose.

Pergalės pamatus telšiškiai pasidėjo dar pirmoje mačo pusėje, kuomet galingai spurtavo ir įgijo 25 taškų pranašumą (50:25). Antroji mačo pusė tapo formalumu: „Telšiai“ toliau dominavo, o likus 40 sekundžių persvara pasiekė 51 tašką (103:52).

Telšių komandai Donnellas Cegersas per 21 minutę pelnė 26 taškus (10/14 dvit., 1/1 trit., 3/4 baud.), atkovojo 5 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą bei surinko 26 naudingumo balus.

Mažeikių ekipos gretose išsiskyrė Robertas Subotkevičius, kurio sąskaitoje per 21 minutę buvo 14 taškų (2/3 dvit., 3/6 trit., 1/2 baud.), 1 atkovotas kamuolys, 1 rezultatyvus perdavimas bei 13 naudingumo balų.

„Telšiai“: Donnellas Cegersas 26 (10/14 dvit., 5 atk. kam., 4 per. kam., 4 kld., 26 naud.), Edgaras Stanionis 15 (4/6 trit.), Mindaugas Norkus 13 (5/8 dvit.), Deividas Rasys 10 (2/3 trit., 4 rez. perd., 2 blok.), Ignas Razutis 9, Laurynas Kaveckis 7 (7 atk. kam.).

„Mažeikiai“: Robertas Subotkevičius 14 (3/6 trit.), Jonas Paukštė 12 (5/8 dvit., 5 atk. kam.), Karolis Babušis 8 (1/5 trit.).