NKL finalo ketverto MVP – „Gargždų“ pergalę nulėmęs M. Stašys

Nuotr.: Dainius Lukšta / NKL

Palangoje nusileido 2021-2022 m. „7bet-NKL“ sezono uždanga, o čempionų titulą dramatiškame mūšyje iškovojo „Gargždai“, palaužė Marijampolės „Sūduvą-Mantingą“ (77:73). Finalo MVP buvo išrinktas Mindaugas Stašys, kurio metimai rungtynių pabaigoje nulėmė pergalę.

M. Stašys lemiame mače surinko 13 taškų (5/10 dvit., 0/3 trit., 3/4 baud.), 2 atkovotus bei 1 prarastą kamuolį, 6 rezultatyvius perdavimus 5 asmenines bei 4 išprovokuotas pražangas ir 10 naudingumo balų.

„Tris kėlinius tylėjau, ketvirtajame kėlinyje reikėjo kažkam imtis iniciatyvos, aš pasiėmiau ant savęs, – po pergalės kalbėjo Stašys. – Ačiū dievui, kad viskas sukrito ir mes šiandien esame čempionai. Fantastika. Kažkas turėjo imtis iniciatyvos: ar Marius, ar Ruikis, ar Galdikas, ar aš. Jie tokią gynybą taikė, sukrito metimai. Fantastinis finalas. Eina sau... Super!“

Pusfinalyje prieš „Telšius“ M. Stašys per 30 minučių pelnė 16 taškų (3/9 dvit., 1/1 trit., 7/8 baud.), atkovojo 2 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 7 pražangas bei surinko 20 naudingumo balų.

Iš viso finalo ketverte 36-erių gynėjas fiksavo 14,5 taško, 5 rezultatyvių perdavimų, 2 atkovotų kamuolių ir 15 naudingumo balų statistiką.

Tai buvo antrasis finalo ketverto MVP apdovanojimas ir čempiono titulas M. Stašiui. Paskutinį kartą gynėjas jį iškovojo 2015-aisiais, kuomet atstovavo Klaipėdos „Neptūnui-Akvaservis“.

Visas ketvirtasis kėlinys priminė tikrą gladiatorių kovą: komandos keitėsi taikliais metimas, o likus 2 minutėms po Simo Galdiko dvitaškio į priekį išsiveržė „Gargždai“ (72:71). Kitoje atakoje Šarūnas Beniušis prasižengė puolime, o likus minutei Mindaugas Stašys padidino persvarą iki 3 taškų (74:71).

Netrukus marijampoliečiai prametė, o Stašio metimas likus 25 sekundėms nutolino gargždiškius per 5 taškus (76:71).

Kitoje atakoje „Sūduva-Mantinga“ nesugebėjo pasižymėti, tačiau S. Galdikas prametė baudas, o likus 12 sekundžių Žygimantas Šimonis dviem baudų metimais sumažino skirtumą iki 3 taškų (73:76).

Tačiau tai buvo viskas: M. Stašys įmetė baudą (77:73), kitoje aikštelės pusėje Aurimas Urbonas prametė abi ir gargždiškiai triumfavo.