Pergalių sąskaitą Europos čempionate dvidešimtmečiai atsidarė užtikrinta pergale prieš čekus

FIBA nuotr.

Lietuvos U20 vaikinų rinktinė (1-2) paskutinėse grupės rungtynėse atsidarė pergalių sąskaitą – rezultatu 108:66 (37:13, 26:20, 30:19, 15:15) užtikrintai įveikė bendraamžius iš Čekijos (1-2).

C grupėje, kurioje rungtyniauja lietuviai, pirmąją vietą su trimis pergalėmis užėmė Ispanija, o Ukraina, Čekija ir Lietuva pasidalino po pergalę. Suskaičiavus taškų skirtumą lietuviai grupėje užėmė antrąją vietą.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose rungtyniavo Augustas Marčiulionis, pelnęs 18 taškų (4/7 tritašk.), atlikęs 4 rezultatyvius perdavimus, atkovojęs 3 ir perimęs 2 kamuolius bei surinkęs 23 naudingumo balus.

Lietuviai rungtynes pradėjo itin užtikrintai – sužaidus dvi minutes komandas skyrė 11 taškų (12:1), o tiksint paskutinėms pirmojo ketvirčio sekundėms atotrūkis tarp rinktinių perlipo 20 taškų ribą (34:13). Antrajame kėlinyje Lietuos U20 vaikinų rinktinė ir toliau kontroliavo situaciją į ilgąją pertrauką išsinešdama 30 taškų pranašumą – 63:33.

Po ilgosios pertraukos situacija nesikeitė ir lietuviai toliau dominavo – trečiojo kėlinio pabaigoje skirtumas tarp komandų išaugo iki rekordinės 43 taškų žymos (93:50). Šimtąjį tašką baudų metimais Lietuvai pelnė Ugnius Jaruševičius (100:63). Finalinė rungtynių sirena skelbė užtikrintą Lietuvos U20 vaikinų pergalę – 108:66

Lietuva: A. Marčiulionis 18 tšk., H. Pivorius 14 tšk., U. Jaruševičius 13 tšk., E. Preibys, M. Rubštavičius (7 atk. kam.) ir D. Stenionis po 11 tšk., N. Montvila (6 rez. perd.) 10 tšk.

Čekija: O. Hanzlik 21 tšk., F. Kabrt 11 tšk., R. Balint 10 tšk.