Europos čempionato starte – triuškinantis jaunučių revanšas prancūzams

Lietuvos vaikinų iki 16 metų rinktinė (1-0) pergalingai startavo Skopjė (Šiaurės Makedonija) prasidėjusiame Europos šešiolikmečių čempionate.

Puikią gynybą pademonstravę Tomo Purlio auklėtiniai turnyro starte 73:41 (10:8, 18:12, 18:9, 27:12) be pasigailėjimo sudorojo Prancūzijos rinktinę (0-1) ir į savo sąskaitą įsirašė pirmąjį laimėjimą. Tuo pačiu tai ir revanšas už pralaimėjimą prieš dvi savaites vykusio olimpinio festivalio finale.

Mūsiškiai nuo priešininkų atitolo antrojo ir trečiojo kėlinių sandūroje spurtuodami 16:0. Prancūzai tik ketvirtajame kėlinyje peržengė 30-ies pelnytų taškų ribą, o jų bandymai perlaužti rungtynių eigą galiausiai nuėjo perniek.

Mače viršų ėmė startinis jaudulys – dominavo gynybinis žaidimas, pasižymėjęs dideliu klaidų (lietuviai suklydo 30 kartų, o prancūzai – 25) ir pražangų (26:20) skaičiumi. Labiausiai nugalėtojų pranašumas atsispindėjo atkovotų kamuolių eilutėje – 53 prieš 27. Taškais po antrųjų šansų pirmavome 22:5.

Lietuvos rinktinėje rezultatyviausi ir naudingiausi buvo Kristupas Smirnovas (13 tšk., 10 atk. kam., 18 naud. bal.) bei Paulius Narvilas (13 tšk., 8 atk. kam., 18 naud. bal.). Nojus Indrušaitis ir Mantas Laurenčikas pridėjo po 12 taškų.

Antrasis A grupės mačas lietuvių laukia jau šeštadienį 22:00 val., kuomet susitiksime su Nyderlandų rinktine (0-1). Olandai pirmenybių atidaryme 55:81 buvo sutriuškinti Izraelio (1-0). Tiesioginė rungtynių transliacija – FIBA „YouTube“ kanale.

Dvikovos su Prancūzija pradžia pasižymėjo gynyba, klaidomis ir baudų metimais – po pirmojo kėlinio lietuviai nežymiai pirmavo – 10:8. Antrajame ketvirtyje T. Purlio auklėtiniams surasti skylių varžovų gynyboje sekėsi jau geriau – buvo pasiektas dviženklis pranašumas (23:13). Panaši persvara išliko ir po pirmosios rungtynių dalies – 28:20.

Po pertraukos Lietuvos jaunučiai startavo įspūdingai – beveik 6 minutes išlaikė varžovus be taškų, patys pelnydami 11 ir nutoldami jau triuškinančiu atstumu (39:20). Nors tuomet priešininkai atsigavo, reikšmingai priartėti prieš lemiamą kėlinį nesugebėjo – 46:29. Galiausiai lietuviai ėmė nepadoriai traiškyti Prancūziją ir triumfavo 73:41.

Lietuva: Paulius Narvilas ir Kristupas Smirnovas po 13, Mantas Laurenčikas ir Nojus Indrušaitis po 12, Kasparas Jakučionis 9, .

Prancūzija: Noa Essengue 9, Erwannas Bussingas 7, Christopheris Ebunangombe 6.