„Kibirkštis“ apgynė „Karalienės taurės“ titulą (Finalo MVP – G. Petronytė)

Nuotr.: D. Lukšta / Moterulyga.lt

„Karalienės taurės“ finale aukso medaliais pasidabino Vilniaus „Kibirkštis“. Gitauto Kievino auklėtinės 98:92 (27:12, 19:24, 24:35, 28:11) nugalėjo be vyr. trenerio likusį Klaipėdos „Neptūną“ ir laimėjo titulą jau trejus metus paeiliui.

Šį sezoną sidabrą iškovojusios klaipėdietės praėjusiais metais liko trečioje vietoje.

Likus 5 minutėms iki rungtynių pabaigos aikštėje skausmingai susidūrė dėl kamuolio kovojusios Viktoria Balaban ir Justina Miknaitė. Po šio epizodo „Neptūno“ treneris Martynas Airošius nesutvardė emocijų ir buvo išvarytas iš aikštės. Tuo momentu neptūnietės atsilikinėjo 9 taškų skirtumu (75:84), o per likusį laiką rimtesnio pasipriešinimo nebesukūrė.

Finalo MVP apdovanojimą gavusi Gintarė Petronyrė per 34 minutes įmetė 36 taškus (12/14 dvit., 1/1 trit., 9/14 baud.), atkovojo 17 kamuolių, atliko 3 rezultatyvius perdavimus, perėmė kamuolį, padarė 5 klaidas, blokavo metimą bei surinko 54 naudingumo balus.

„Žiūrovams – gražus finalas, nes buvo intriga, – po pergalės sakė G. Petronytė. – Manau, kad ir tokie turi būti finalai. Žiauriai gera laimėti su šia komanda. Mylime viena kitą ir turime puikius trenerius. Gera būti šioje komandoje, kiekvieną dieną treniruotis ir pasiekti tokių tikslų.“

„Geros nuotaikos, tačiau pačiomis rungtynėmis nesu patenkintas, – po mačo kalbėjo G. Kievinas. – Nebestabdėme kamuolio, kažkur užmigome, praradome koncentraciją ir leidome jiems pajausti metimus. Žinome, kad tai – komanda, kuri remiasi tritaškiais. Jos tuo ginklu ir iššovė, bet žiūrovams buvo įdomiau.“

Klaipėdos komanda iš viso įmetė 13 iš 27 tritaškių (48 proc.), kai vilnietės – 10 iš 26 (38 proc.).

Jai geriausiai talkino Rachel Theriot, kuri per 24 minutes surinko 23 taškus (3/4 dvit., 5/7 trit., 2/3 baud.), 4 atkovotus kamuolius, 5 rezultatyvius perdavimus, klaidą, perimtą kamuolį bei 26 naudingumo balus.

Per pirmąsias 8 žaidimo minutės greitą puolimą išnaudojusi Vilniaus komanda po R. Theriot metimo įgijo dviženklę persvarą (19:8). Antrojo ketvirčio pradžioje „Neptūnas“ pateko į dar keblesnę situaciją, kai starto penketo žaidėja Linda Ndoli per vieną minutę susirinko dvi pražangas ir bendrai savo sąskaitoje turėjo net keturias.

„Neptūno“ vyr. treneris M. Airošius buvo priverstas aukštaūgę pasodinti ant suolo, tačiau ir be jos klaipėdietės atsitiesė: Uliana Datsko įmetė 5 taškus, o Agnė Černeckytė pridėjo tritaškį ir Klaipėdos ekipa kirpo atsilikimą iki 4 taškų (34:38). Tačiau netrukus R. Theriot smeigė du tritaškius paeiliui ir vilnietės prieš ilgąją pertrauką vėl atstatė turėtą pranašumą (44:34).

Trečiojo kėlinio pradžioje neptūnietės surengė tritaškių lietų – per penkias minutes pelnė net 6 tritaškius ir dviženklį deficitą pavertė į 3 taškų persvarą (60:57). Vis tik likus 8 minutėms iki mačo pabaigos Gintarė Petronytė vėl persvėrė rezultatą vilniečių naudai, o R. Theriot pridėjo dar vieną tritaškį (79:74).

Neptūnietes bandė tempti V. Balaban, per 34 minutes pelniusi 20 taškų (2/6 dvit., 4/8 trit., 4/5 baud.), atkovojusi 3 kamuolius, atlikusi 3 rezultatyvius perdavimus, dukart suklydusi, blokavusi metimą bei surinkusi 14 naudingumo balų.

Naudingiausiai jų gretose žaidė Uliana Datsko. Ji per 31 minutę pridėjo 18 taškų (3/8 dvit., 3/5 trit., 3/3 baud.), 6 atkovotus kamuolius, 3 perimtus kamuolius, klaidą bei 18 naudingumo balų.

„Kibirkštis“: Gintarė Petronytė 36 (12/14 dvit., 9/14 baud., 17 atk. kam., 5 klaid., 54 naud. bal.), Rachel Theriot 23 (5/7 trit., 4 atk. kam., 5 rez. perd.), Eglė Zabotkaitė 11 (3/6 trit.), Gabrielė Šulskė 10 (1/5 trit., 7/10 baud.).

„Neptūnas“: Viktoria Balaban 20 (2/6 dvit., 4/8 trit., 4/5 baud.), Uliana Datsko 18 (3/8 dvit., 3/5 trit., 6 atk. kam., 18 naud. bal.), Agnė Černeckytė 17 (3/7 dvit., 3/6 trit., 7 atk. kam., 19 naud. bal.), Ligita Tamutytė 11 (2/7 dvit., 6 atk. kam.).