Dramatiškai belgams nusileidę dvidešimtmečiai baigė kovą dėl medalių

FIBA nuotr.

Lietuvos dvidešimtmečių vaikinų rinktinė baigė kovą dėl apdovanojimų Europos čempionate.

Vytauto Pliaugos treniruojama rinktinė turnyro ketvirtfinalyje 71:77 (24:21, 26:12, 9:20, 12:24) krito prieš Belgijos komandą ir Senojo žemyno pirmenybes užbaigs kova dėl 5-osios vietos.

Mačas su belgais didžiąją dalį pirmojo kėlinio komandos žengė koja kojon, tačiau pabaigoje į priekį truktelėjo lietuviai – 24:21. Antrajame ketvirtyje mūsiškiai palaipsniui augino savo persvarą ir pertrauką pasitiko tvirtai kontroliuodami mačą – 50:33.

Trečiajame kėlinyje prabilęs varžovų lyderis Thijsas De Ridderis sugebėjo grąžinti Belgiją į kovą – prieš lemiamas dešimt minučių Lietuva pirmavo tik 59:53.

Likus kelioms minutėms lietuviai jau buvo priversti vytis varžovus, kurie nutolo 6 taškais (68:74). Dovydo Butkos tritaškis grąžini viltį, bet stebuklo sukurti nepavyko.

Lietuva: Liutauras Lelevičius 21, Motiejus Krivas 14, Titas Sargiūnas 11, Emilis Bartninkas 8, Dovydas Butka 8.

Belgija: Thijsas De Ridderis 16, Siebe Ledegenas 15, Xanderis Pintelonas ir Seanas Pouedet po 12, Maximr Bilolo Katuala 9, Joppe Mennesas 7.