Namų sienos nepadėjo dvidešimtmetėms Europos čempionate starte išvengti skaudaus pralaimėjimo

FIBA nuotr.

Lietuvos dvidešimtmečių merginų rinktinė (0/1) Klaipėdoje pradėjo Europos čempionato kovas, tačiau pirmosios pergalės dar teks palaukti.

Martyno Airošiaus treniruojama komanda turnyro starte 34:72 (7:27, 10:16, 9:15, 8:14) neturėjo šansų prieš Vengrijos rinktinę (1/0).

Mūsiškės besivejančiųjų vaidmenyje atsidūrė nuo pirmųjų susitikimo akimirkų, o dar pirmojoje mačo dalyje deficitas pasiekė 29 taškus – 7:36. Po pertraukos Lietuvos rinktinei nepavyko radikaliai pakeisti mačo eigos ir teko pripažinti varžovių pranašumą.

Lietuvės varžovėms neprilygo beveik pagal jokius statistinius rodiklius, ypač smarkiai nusileista pagal atsarginių suolo pelnytus taškus – 7:42.

Čempionato šeimininkių gretose išsiskyrė 11 taškų pelniusi Audronė Zdanevičiūtė, netoli dvigubo dublio buvusi Urtė Čižauskaitė (7 tšk., 9 atk. kam., 12 naud. bal.) bei 7 taškus pridėjusi Eva Pernavaitė. Tiesa, U. Čižauskaitė mačo nebaigė dėl ketvirtajame kėlinyje patirtos traumos.

Grupės etapą mūsiškės pratęs sekmadienį, kuomet 18.00 val. laukia akistata su Prancūzija. Įėjimas į „Švyturio“ areną – nemokamas, rungtynes taip pat transliuos FIBA „YouTube“ kanalas.

Lietuva: Audronė Zdanevičiūtė 11, Eva Pernavaitė ir Urtė Čižauskaitė po 7.

Vengrija: Dora Horvath 10, Sara Laczko ir Zsuzsanna Sitku po 9, Rebeka Holcz ir Melinda Miklos po 8, Boglarka Katona 7.