Prieš burtų traukimo ceremoniją – Lietuvos moterų rinktinė 5-tame krepšelyje

Prieš burtų traukimo ceremoniją – Lietuvos moterų rinktinė 5-tame krepšelyje

LKF nuotr.

Kitą savaitę vyks burtų traukimo ceremonija, kurios metu paaiškės 2025 m. Europos moterų krepšinio čempionato kvalifikacijos grupių sudėtys. Lietuvos moterų krepšinio rinktinė, FIBA sudarytame Europos šalių reitinge užimanti 21-ąją vietą, pateko į penktąjį pajėgumo krepšelį.Burtų traukimo ceremonija vyks rugsėjo 19 dieną, jos metu 36 rinktinės bus padalintos į devynias grupes. Čempionato šeimininkės, automatiškai patenkančios į turnyrą, bus paskirtos į vieną grupę (I), o likusios 32 rinktinės bus išskirstytos į aštuonias grupes po keturias komandas. Grupių nugalėtojos ir keturios antrąją vietą užėmusios rinktinės iškovos kelialapius į 2025 m. Europos moterų krepšinio čempionatą.

Kartu su Lietuva į penktąjį krepšelį pateko Portugalija, Izraelis ir Nyderlandai.

Penktojo krepšelio rinktinės kartu su pirmojo, ketvirtojo ir aštuntojo krepšelio rinktinėmis sudarys A, C, E ir G grupes.


Antrojo, trečiojo, šeštojo ir septintojo krepšelių rinktinės sudarys B, D, F ir H grupes.

Kvalifikaciniame etape komandos tarpusavyje sužais po dvejas rungtynes (išvykoje ir namuose). Kvalifikacijos rungtynės bus žaidžiamos per tris atrankos langus. Pirmojo kvalifikacinio lango rungtynės vyks 2023 m. lapkričio 9 ir 12 dienomis, antrojo – 2024 m. lapkričio 7 ir 10 dienomis, trečiojo – 2025 m. vasario 6 ir 9 dienomis.

2025 m. Europos moterų krepšinio čempionatas liepos 18-29 dienomis vyks keturiose valstybėse – Čekijoje, Vokietijoje, Italijoje ir Graikijoje. Finalinis etapas numatomas Graikijos sostinėje Atėnuose.

LTU.Basketball

Video rekomendacijos: