Į ekranus žengia filmas „Kapitonas“ – jautri ir įkvepianti istorija apie P. Jankūną

Į ekranus žengia filmas „Kapitonas“ – jautri ir įkvepianti istorija apie P. Jankūną

„Apie mane? Kodėl?“, – stebėjosi Paulius Jankūnas iš režisieriaus Rimvydo Čekavičiaus sulaukęs pasiūlymo kurti filmą. Kapitonas, kokio Kauno „Žalgiris“ daugiau niekada neturėjo. Eurolygos rekordininkas ir žaidėjas, savo miesto komandai atidavęs net 18 sezonų. Visus juos – žaisdamas aukščiausiame lygyje. Išskirtinė ir įkvepianti P.Jankūno istorija nugulė į filmą „Kapitonas“.„Vienam antram pasakydamas, kad kuriu filmą apie Paulių Jankūną, kaskart veide matydavau nuostabą. Dažnas pagalvodavo: „Kodėl?“. Tačiau kiekvienas interviu, kurį nufilmavome, kiekvienas pokalbis su P.Jankūno komandos draugais ar varžovais patvirtindavo, kad mano pasirinkimas yra teisingas. Tiek pagarbos istorijos herojui mačiau tik kurdamas filmą apie Arvydą Sabonį“, – sako R.Čekavičius.

P.Jankūno – kaip žaidėjo, kaip asmenybės, kaip kapitono – portretas filme persipina su esminiais „Žalgirio“ istorijos įvykiais, klubo išgyventais nuopuoliais ir pakilimais. „Kad ir kiek duobių „Žalgiris“ praėjo, Paulius visuomet ten buvo“, – filme pabrėžia ir varžovu, ir bendražygiu buvęs Antanas Kavaliauskas.

„Paulius Jankūnas yra lojalumo pavyzdys laikais, kai lojalumas nėra vertybė, todėl Paulių Jankūną galime laikyti vienu iš paskutiniųjų mohikanų“, – kalba Robertas Petrauskas, krepšinio komentatorius, komentavęs pirmąsias ir paskutines P.Jankūno rungtynes Eurolygoje.


Iš viso P.Jankūno istoriją filme pasakoja net 27 pašnekovai – nuo artimųjų iki aršiausių varžovų.

„Kapitonas“ pasakoja niekuo neišsiskyrusio vaikio kelionę į krepšinio aukštumas, įspūdingą debiutą A. Sabonio pašonėje ir ilgą, per gilias duobes bei krizes nueitą kelią Eurolygos finalinio ketvirto link.

„Mes su juo praėjome viską, kas įmanoma. Ir kai buvo blogai – buvome kartu, ir kai buvo gerai – buvome kartu“, – prisimena buvęs „Žalgirio“ generalinis direktorius Paulius Motiejūnas.

„Pritariu, kad ši „Žalgirio“ era būtų vadinama Jankūno era. Buvo Modesto Paulausko, po to Arvydo Sabonio, o trečioji – Jankūno era“, – sako Antanas Sireika, vienas svarbiausių trenerių P.Jankūno karjeroje.

Filmo autorius įsitikinęs, kad jautri, emocinga, „Žalgirio“ ir Lietuvos krepšinio vertybes atspindinti Kapitono istorija nepaliks abejingų.

„Šį filmą turi pamatyti kiekvienas „Žalgirio“ sirgalius ir kiekvienas vaikas, siekiantis krepšinio svajonės, – sako R.Čekavičius. – Tikiuosi, kad – kaip ir areną per Pauliaus atsisveikinimo rungtynes – taip ir kino sales žiūrovai paliks su ašaromis akyse. Nes tai ne tik pasakojanti, bet ir įkvepianti istorija.“

„Kapitono“ – filmo apie pavyzdžiu, simboliu ir galiausiai tikra legenda tapusį Paulių Jankūną – premjera įvyks lapkričio 13 dieną Kaune, o netrukus po to filmas pasieks ir kino sales.


Zalgiris.lt

Video rekomendacijos: