„Neptūno-Amberton“ triumfas Vilniuje: pirmąsyk iškovojo Karalienės taurę

Nuotr.: S. Čirba / Moterulyga.lt

Pirmą kartą „SMART WAY Karalienės taurės” istorijoje čempionėmis tapo Klaipėdos „Neptūnas-Amberton”. Martyno Airošiaus auklėtinės finale Vilniuje 84:62 (20:20, 24:17, 20:10, 20:15) nugalėjo Klaipėdos LCC tarptautinį universitetą.

Septintąkart vykstančiame turnyre prieš tai triumfavusios buvo tik dvi komandos: Vilniaus „Kibirkštis“ ir Kauno „Aistės-LSMU“. Sostinės ekipa nugalėjo 2021, 2022, 2023 metais, kaunietės – 2018, 2019, 2020 m.

„Neptūnas-Amberton“ pusfinalyje eliminavo titulą gynusią „Kibirkštį“ (68:66), o LCC sutriuškino „Aistes-LSMU“ (79:41).

Nuo pradžios abi komandas kibo viena kitoms į atlapus ir žaidė taškas į tašką – po pirmojo kėlinio švieslentėje vyravo lygybė (20:20).

Marina Solopova antrojo ketvirčio pradžioje patyrė traumą, bet sugrįžo į aikštelę, o prabėgus pusantro kėlinio LCC komandoje iš rikiuotės iškrito Neda Pliatkutė. Pirmoje rungtynių pusėje klaipėdietėms persvarą padėjo įgyti tolimi metimai, kurių jos smeigė 8 iš 16 bandymų (44:37).

Antrąją pusę „Neptūno-Amberton“ ekipa pradėjo sumesdama dar 4 tritaškius iš eilės bei įgijo 15 taškų persvarą (53:38). Po tokio smūgio varžovės nebeatsigavo ir „Neptūnas-Amberton“ kėlė į viršų titulą.

Iš viso čempionės finale pataikė net 17 tritaškių (iš 31). Taip pat jos atliko 24 rezultatyvius perdavimus.

„Neptūno-Amberton“ ekipos gretose labiausiai išsiskyrė Maria Delgado, kurios sąskaitoje per 24 minutes buvo 12 taškų (0/1 dvit., 3/5 trit., 3/4 baudų), 4 atkovoti kamuoliai, 4 rezultatyvūs perdavimai bei 19 naudingumo balų.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausia buvo Viktoria Balaban, per 31 minutę pelniusi 20 taškų (0/4 dvit., 6/10 trit., 2/2 baudų). Ji taip pat atkovojo 4 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus bei surinko 18 naudingumo balų.

Klaipėdos komandai Maiara Pereira Dias per 30 minučių pelnė 12 taškų (2/2 dvit., 2/3 trit., 2/2 baudų), atkovojo 10 kamuolių, atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei surinko 25 naudingumo balus.

LCC: Lina Loceniece 18 (3/10 trit., 5 rez. perd.), Maiara Pereira Dias (2/3 trit., 10 atk. kam., 25 naud.) ir Gerda Raulušaitytė (5/6 dvit.) po 12, Elizabete Bulane 10 (3/11 trit.).

„Neptūnas-Amberton“: Viktoria Balaban 20 (6/10 trit., 2 blok.), Marina Solopova (3/7 trit., 7 atk. kam., 6 rez. perd., 4 kld.) ir Maria Delgado (3/5 trit., 4 rez. perd.) po 12, Rūta Stipra (5/10 dvit., 8 atk. kam., 2 blok.) ir Audronė Zdanevičiūtė (2/5 trit.) po 11, Saulė Mikelionytė ir Brigita Sinickaitė (2/2 trit., 6 atk. kam., 7 rez. perd.) po 8.