Per pratęsimą „Atletą“ patiesęs „Perlas“ pirmąkart pateko į NKL ketvirtfinalį

Nuotr. Perlas / NKL

Išlikimo rungtynėse paskutinį bilietą į „7bet-NKL“ ketvirtfinalį pačiupo Vilkaviškio „Perlas“. Šarūno Zablockio auklėtiniai savo aikštėje 92:85 (19:20, 20:18, 20:21, 17:17) palaužė Kauno r. „Atletą“.

Tarpusavio seriją Vilkaviškio ekipa laimėjo 2-1 ir ketvirtfinalyje kausis su trečioje pozicijoje reguliarųjį sezoną baigusia Marijampolės „Sūduva-Mantinga“.

Artėjant paskutinėms mačo akimirkoms Ignas Labutis smeigė tritaškį (76:71), tačiau likus minutei Matas Mačijauskas sumažino „Atleto“ skirtumą (73:76), o likus 27,5 sekundės ketvirtajame kėlinyje Justinas Jogminas nuo lentos pridėjo tolimą metimą ir išlygino rezultatą (76:76).

Kitoje aikštės pusėje Modesto Žaunieriūno bandymas buvo netikslus ir rungtynės tęsėsi pratęsime.

Įpusėjus pratęsimui šeimininkai išsiveržė į priekį (85:81), o tiksint paskutinei minutei nesportine pražanga nubaustas Gytis Sirutavičius leido „Perlui“ dar labiau atitolti (87:81).

Likus 30 sekundžių Sirutavičius ištaisė savo klaidą ir perėmė kamuolį, o Jogminas dėjimu sumažino deficitą (83:87).

Pražangų taktikos ėmęsis „Atletas“ prie baudų metimų linijos nusiuntė Roką Stankevičių, kuris buvo netikslus abu kartus, tačiau šeimininkai atkovojo kamuolį puolime, o Armandas Bancevičius neklydo mesdamas baudas (89:83).

Švieslentėje degant 12 sekundžių Jogminas vėl sumažino skirtumą (85:89), bet prasižengęs Medas Kuprijanovas dar buvo nubaustas ir technine pražanga ir galutinai paleido svečių šansus kovoje dėl pergalės.

17-metis Bancevičius vėl šaltakraujiškai sumetė tris baudas ir įtvirtino „Perlo“ istorinį triumfą per pratęsimą – 92:85.

Vilkaviškio ekipai Andersonas per 39 minutes pelnė 25 taškus (5/8 dvit., 2/9 trit., 9/10 baud.), atkovojo 4 kamuolius, atliko 6 rezultatyvius perdavimus, perėmė 4 kamuolius, išprovokavo 7 pražangas ir surinko 28 naudingumo balus.

Pralaimėtojų gretose išsiskyrė Jogminas, kurio sąskaitoje per 36 minutes buvo 27 taškai (6/10 dvit., 4/4 trit. 3/4 baud.), 11 atkovotų kamuolių bei 32 efektyvumo balai.

Šeimininkai šioje dvikovoje rungtyniavo be Edo Valentos ir Emilio Baltrimavičiaus.

„Perlas“: Kevinas Andersonas 25 (5/8 dvit., 2/9 trit., 9/10 baud., 6 rez. perd., 4 per. kam., 4 kld., 28 naud.), Rokas Stankevičius 18 (5/5 dvit., 2/4 trit., 4 rez. perd.), Ignas Labutis 14 (2/3 trit., 9 atk. kam.), Mantvydas Žukauskas 13 (4/8 dvit., 1/5 trit., 4 per. kam.), Armandas Bancevičius 10 (5/5 baud., 5 atk. kam.), Joshua Nurse 7 (5 atk. kam.).

„Atletas“: Justinas Jogminas 27 (6/10 dvit., 4/4 trit., 11 atk. kam., 32 naud.), Gytis Sirutavičius 17 (2/6 trit., 5/6 baud., 4 rez. perd.), Nojus Vaivada (3/8 dvit., 1/5 trit., 4 rez. perd.) ir Julius Liesis (2/3 trit., 5 atk. kam., 5 rez. perd.) po 9.