„Jurbarkas-Karys“ išlygino ketvirtfinalio seriją (Marijampoliečiai nustūmė „Perlą“ ant prarajos krašto)

Nuotr. Jurbarkas-Karys / NKL

Kovą po lenta laimėjęs ir tritaškius liejęs „Jurbarkas-Karys“ atsitiesė „7bet-NKL“ atkrintamosiose. Jurbarkiečiai išvykoje 95:85 (18:15, 30:24, 25:21, 22:25) pranoko Šakių „Vytį-VDU“.

Iki trijų pergalių ketvirtfinalyje besivaržanti Povilo Valaičio kariauna išlygino seriją 1-1. Trečioji komandų akistata Jurbarke vyks kovo 20 d. 19 val.

Po išmesto ginčo kamuolio rungtynes jurbarkiečiai pradėjo pelnydami 11 taškų be atsako, bet panikos nerodę šeimininkai pirmojo kėlinio pabaigoje priartėjo iki vieno metimo (15:18).

Tolimais metimais varžovus baudęs „Jurbarkas-Karys“ spurtavo 9:0 atkarpa ir prabėgus pusantro kėlinio atstatė dviženklį pranašumą (32:22).

Įpusėjus trečiajam ketvirčiui „Vyčio-VDU“ krepšininkai ir vėl sumažino deficitą (51:56), tačiau likusį kėlinio laiką sėkmingiau žaidę svečiai prieš paskutines 10 žaidimo minučių išlaikė solidų pranašumą (73:60).

Galutinį tašką šiame susitikime padėjo „Jurbarko-Kario“ 13:3 atkarpa (86:67), po kurios šeimininkai atsikelti nebeįstengė.

Nugalėtojų gretose išsiskyrė Ignas Juškevičius, kurio sąskaitoje per 24 minutes buvo 21 taškas (6/9 dvit., 2/2 trit., 3/4 baud.), 5 atkovoti kamuoliai, 2 rezultatyvūs perdavimai, 7 išprovokuotos pražangos ir 25 naudingumo balai.

Veteranas Mindaugas Lukauskis pridėjo 16 taškų ir 5 atkovotus kamuolius, o Tomas Delininkaitis – 14 taškų bei 8 rezultatyvius perdavimus.

Šakiškiams Titas Januševičius per 31 minutę pelnė 27 taškus (8/12 dvit., 2/6 trit., 5/6 baud.), atliko 5 rezultatyvius perdavimus, perėmė 2 kamuolius bei surinko 26 efektyvumo balus.

Jurbarkiečiai realizavo pusę mestų tritaškių (14 iš 28 bandymų) ir užtikrintai laimėjo kovą dėl kamuolių – 39 prieš 27 sugriebtus kamuolius.

Šeimininkams nepadėjo Domas Uosis, o svečių komandoje nerungtyniavo traumą patyręs Aidas Kavaliauskas.

„Vytis-VDU“: Titas Januševičius 27 (8/12 dvit., 2/6 trit., 5/6 baud., 5 rez. perd., 26 naud.), Eimantas Žilius 17 (4/7 dvit., 3/3 trit., 7 atk. kam., 3 per. kam., 2 blok., 25 naud.), Gabrielius Čelka 16 (6/9 dvit., 6 atk. kam.), Deividas Kumelis 10 (2/5 trit., 5 atk. kam., 4 rez. perd.), Dastinas Morkūnas 7.

„Jurbarkas-Karys“: Ignas Juškevičius 21 (6/9 dvit., 2/2 trit., 5 atk. kam., 25 naud.), Karolis Kokoška 18 (6/8 dvit., 2/6 trit., 6 atk. kam.), Mindaugas Lukauskis 16 (4/6 trit., 5 atk. kam.), Tomas Delininkaitis 14 (3/6 trit., 8 rez. perd., 5 kld.), Lukas Žukauskas (4/5 dvit., 5 rez. perd.) ir Mintautas Bulanovas (2/4 trit., 7 atk. kam.) po 11.

***

„7bet-NKL“ atkrintamosiose dar kartą Suvalkijos derbį laimėjo Marijampolės „Sūduva-Mantinga“. Tomo Gaidamavičiaus auklėtiniai išvykoje 68:62 (24:16, 17:21, 12:5, 15:20) palaužė Vilkaviškio „Perlą“.

Marijampoliečiai ketvirtfinalyje yra priekyje 2-0. Trečiasis komandų susidūrimas kovo 21 d. 18 val. sugrįš į Marijampolę.

Pirmasis kėlinys, kaip ir pirmajame susitikime, identiškai baigėsi „Sūduvos-Mantingos“ naudai (24:16).

Prabėgus dar pusantros minutės, po Antano Udro tritaškio, svečiai padidino savo persvarą iki dviženklės (30:18).

Šaltą dušą gavę „Perlo“ krepšininkai pradėjo tirpdyti turimą skirtumą ir Modestui Žaunieriūnui realizavus du tritaškius iš eilės jų deficitas sumažėjo iki 5 taškų (34:39).

Papildomų emocijų tarp krepšininkų įpusėjus trečiajam kėliniui įplieskė Joshua Nurse’o ir Udro apsistumdymas, kurie buvo nubausti techninėmis pražangomis.

Vieną metimą po kito pro šalį svaidę šeimininkai per pirmąsias 9 minutes po ilgosios pertraukos pelnė vos 3 taškus ir į lemiamą ketvirtį nusinešė dviženklį skirtumą (42:53).

Nerezultatyvioje kovoje „Perlas“ įstengė pakilti į lemiamą šturmą. Vilkaviškio komanda surengė 10:2 atkarpą ir likus pustrečios minutės Ignas Labutis tolimu metimu nubraukė atsilikimą iki minimalaus (58:59).

Likus paskutinėms 30 sekundžių prie baudų metimų linijos stojęs Tautvydas Kliučinykas galėjo suteikti saugų pranašumą „Sūduvai-Mantingai“, bet abi baudos buvo netikslios (65:62).

Po minutės pertraukėlės svarbiausioje šeimininkų atakoje Roko Stankevičiaus tolimas bandymas skriejo pro šalį, o vėl prie baudų metimų linijos atsidūręs Kliučinykas šįkart neklydo bei įtvirtino svečių pergalę – 68:62.

Marijampoliečių gretose išsiskyrė Vytautas Šulskis, kurio sąskaitoje per 28 minutes buvo 14 taškų (4/6 dvit., 1/2 trit., 3/4 baud.), 7 atkovoti kamuoliai, 5 rezultatyvūs perdavimai bei 21 naudingumo balas.

Pralaimėtojams Žaunieriūnas per 25 minutes pelnė 17 taškų (4/4 dvit., 2/4 trit., 3/4 baud.), atkovojo 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus bei surinko 20 efektyvumo balų.

„Perlui“ aikštelėje nepadėjo Edas Valenta ir Emilis Baltrimavičius.

„Perlas“: Modestas Žaunieriūnas 17 (4/4 dvit., 2/4 trit.), Kevinas Andersonas 14 (3/10 dvit., 5/8 baud., 5 atk. kam., 4 per. kam.), Mantvydas Žukauskas 11 (2/5 trit.), Ignas Labutis 8.

„Sūduva-Mantinga“: Vytautas Šulskis 14 (4/6 dvit., 7 atk. kam., 5 rez. perd., 4 kld.), Žygimantas Šimonis ir Antanas Udras po 9, Dominykas Domarkas ir Giedrius Bergaudas po 8.