RKL apžvalga: Žalgiriečių niuksas „Ryto-MRU“ krepšininkams ir B diviziono favoritų pergalės

RKL nuotr.

Nostra.lt-RKL čempionate tęsiasi aštuntfinalio etapas. Kovo 28 dieną pirmenybėse įvyko pirmoji Kauno „Žalgirio-3“ ir Vilniaus „Ryto-MRU“ atkrintamųjų akistata bei dar penkerios B diviziono aštuntfinalio rungtynės.

A divizionas

Jaunieji žalgiriečiai namuose parbloškė principinį varžovą

Pirmąją pergalę aštuntfinalyje iškovojo Kauno „Žalgirio-3“ krepšininkai, kurie namuose 81:63 (19:22, 21:14, 23:9, 18:18) pranoko Vilniaus „Ryto-MRU“ komandą.

Serijoje iki trijų pergalių rezultatas tapo 1:0.

Intriga rungtynėse laikėsi du kėlinius. Vilniečiams pavyko įgyti 3 taškų persvarą (22:19) po pirmojo ketvirčio, bet antrajame iniciatyvą į savo rankas perėmę kauniečiai persvėrė rezultatą (40:36).

Po pertraukos žalgiriečiai sužaidė nuostabias 10 minučių, per kurias savo varžovams leido įmesti vos 9 taškus ir tokiu būdu įgijo triuškinamą pranašumą (63:45).

Viso ketvirto kėlinio metu skirtumas tarp ekipų svyravo ties 20 taškų riba, o Kauno komanda įsirašė pirmąją pergalę aštuntfinalyje.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose rungtyniavo Mantas Kočanas pelnęs 21 tašką, Gvidas Gicevičius surinko 13, Jokūbas Rudaitis pridėjo 12 taškų.

Vilniečiams 18 taškų pelnė Ignas Urbonas, Titas Pundinas surinko 15, Aistis Lukoševičius pridėjo 8 taškus.

Šios poros nugalėtojas ketvirtfinalyje susitiks su Kėdainių sporto centro komanda.

Antrosios šios serijos rungtynės vyks kovo 30 dieną, Vilniuje.

B divizionas

Pirmąsias pergales serijose pasiekė favoritai

Užtikrintą pergalę namuose pasiekė lygos rekordininkė Birštono „Milasta“, kuri 94:72 (19:18, 23:11, 27:24, 25:19) pranoko „Pakruojo SC-Lygumų ŽŪB“.

Serijoje iki 2 pergalių rezultatas tapo 1:0.

Šeimininkai savo pranašumą pradėjo įrodinėti antrajame kėlinyje, kurio metu susikrovė dviženklę persvarą (42:29).

Po pertraukos Birštono klubas tik didino savo pranašumą, kol ją pavertė triuškinama.

Rezultatyviausiai „Milastos“ ekipoje rungtyniavo Laurynas Miknevičius pelnęs 21 tašką, Ovidijus Varanauskas surinko 20, Ignas Bilinskas pridėjo 13 taškų.

Pakruojo komandai Aras Jukna pelnė 21 tašką, Paulius Vilkas surinko 14, Egitas Latanauskas pridėjo 13 taškų.

Antrosios serijos rungtynės vyks Kovo 30 dieną, Pakruojyje.

Šios poros nugalėtojas ketvirtfinalyje susitiks su Gargždų sporto centro ir Anykščių KKSC-„Elmis poros nugalėtoju. Ši serija prasidės kovo 29 dieną.

Pergalingai aštuntfinalio etapą taip pat pradėjo ir B diviziono B grupės nugalėtojas Radviliškio KK „Radviliškis-ŠSPC“, kuris namuose 91:81 (22:21, 24:22, 25:19, 20:19) susitvarkė su Molėtų „Ežerūnu“.

Serijoje iki dviejų pergalių rezultatas tapo 1:0.

Pirmoje rungtynių pusėje vyravo lygus žaidimas ir šeimininkams pavyko įgyti trapų pranašumą (46:43).

Po pertraukos Radviliškio komandai pavyko susikrauti kiek saugesnę persvarą (71:62), o ketvirtajame svečiai iš Molėtų arčiausiai varžovų buvo priartėję per 9 taškų atstumą.

Užtikrintai rungtynių pabaigoje situaciją kontroliavęs Radviliškio klubas serijoje išsiveržė į priekį.

Nugalėtojams Aivaras Kvederavičius pelnė 17 taškų, Lukas Pipiras surinko 15, Almantas Pakarklis ir Liudas Radavičius pridėjo po 13 taškų.

„Ežerūnui“ Gytis Sutkus pelnė 19 taškų, Edvinas Slabaševičius surinko 15, Marius Valkauskas pridėjo 14 taškų.

Šių komandų serija prasitęs kovo 29 dieną, Molėtuose.

Šios poros nugalėtojas ketvirtfinalyje susitiks su Jonavos sporto centro ir Šiaulių KA „Saulė-ŠSG“ serijos nugalėtojus. Ten 1:0 priekyje jonaviečiai.

Pergalingai atkrintamosiose startavo antrąją vietą B grupėje užėmusi Skuodo KKSC-„Kuršasta“, kuri namuose 91:79 (18:18, 23:22, 29:26, 21:13) pranoko VKM-NAPC.

Serijoje iki dviejų pergalių rezultatas – 1:0.

Vilniečiai metė rimtą iššūkį savo varžovams. Po dviejų kėlinių komandas skyrė vos taškas (41:40), o po trijų – tik 4 taškai (70:66).

Visgi šeimininkams savo pranašumą pavyko įrodyti ketvirtajame kėlinyje, kuriame įgijo dviženklį pranašumą.

Ketvirčio pradžioje svečiai buvo sumažinę deficitą iki 6 taškų (72:66), bet nuo to laiko Skuodo klubas bėgo ir nubėgo nuo savo priešininkų.

Nugalėtojams Denas Andriuškevičius pelnė 19 taškų, Julius Kryževičius ir Gytautas Kibelkis surinko po 15, Laurynas Andrijauskas pridėjo 10 taškų.

Vilniečių negelbėjo 27 Manto Liutkevičiaus taškai, Aironas Urbanovič surinko 15, Kipras Redeckas pridėjo 12 taškų.

Antrosios serijos rungtynės kovo 30 dieną vyks Vilniuje.

Šios poros nugalėtojas susitiks su „Trakai-MAGNUS“ ir VDU-2 poros nugalėtoją. Ši serija taip pat jau prasidėjo ir triuškinamą pergalę pasiekė Trakų komanda, kuri namuose 95:67 (30:15, 24:16, 18:17, 23:19) sutriuškino savo varžovus.

Šeimininkai reikalus rungtynėse išsprendė dar iki ilgosios pertraukos. 54 taškus pirmoje rungtynių pusėje pelnę „Trakai-MAGNUS“ krepšininkai įgijo 23 taškų persvarą, bei jos nepaleido iki pat rungtynių pabaigos.

Pirmosiose serijos rungtynėse nugalėtojų gretose sėkmingiausiai pasirodė Rokas Jukonis pelnęs 25 taškus, Vincentas Adomaitis surinko 17, Laurynas Kirlys pridėjo 13 taškų.

Pralaimėtojams Nojus Lebskas surinko 19 taškų, Žygimantas Sabaliauskas surinko 12, Steponas Baltrušaitis pridėjo 10 taškų.

Antrosios serijos rungtynės balandžio 4 dieną vyks Kaune.

Kaune – įspūdingas „Druskininkų“ pasirodymas

Puikias rungtynes sužaidęs „Druskininkų“ klubas tapo vienintele ekipa ketvirtadienio rungtynėse pasiekusi pergalę išvykoje.

Nerijaus Varnelio auklėtiniai 94:69 (27:13, 18:34, 11:31, 13:16) sutriuškino KTU krepšininkus.

Dar įspūdingiau šis rezultatas atrodo, jog svečiai po pirmojo ketvirčio savo dispozicijoje turėjo net 14 taškų deficitą (13:27).

Visgi antrasis ir trečiasis kėliniai apvertė rungtynes aukštyn kojomis. „Druskininkų“ ekipa šią 20 minučių atkarpą laimėjo rezultatu 65:29 ir atitrūko nuo varžovų nebepavejamai (78:56). Per lemiamą ketvirtį vaizdas aikštėje nepasikeitė, o pergalę pasiekę „Druskininkai“ perėmė namų aikštelės pranašumą.

Nugalėtojams Justinas Žirlys pelnė 20 taškų, Edgaras Švelginas ir Darius Kibildis surinko po 18, Mantas Kibildis pridėjo 10 taškų.

KTU ekipai Mantvydas Kalinauskas pelnė 12 taškų, Ainaras Budginas, Vincas Aleknavičius ir Elvinas Antanaitis surinko po 9.

Antrosios serijos rungtynės kovo 29 dieną vyks Druskininkuose.

Primename, jog Nostra.lt-RKL A diviziono finalo ketvertas vyks gegužės 3-4 dieną, Kėdainiuose, o balandžio 19-20 dienomis – B diviziono finalo ketvertas.