RKL: Prienuose – pratęsimo drama, D. Šeškaus benefisas ir šeimininkų triumfas

„Mačiūnai-KKSC“ / RKL nuotr.

Balandžio 10 dieną Nostra.lt-RKL pirmenybėse įvyko trys atkrintamųjų susitikimai

A divizionas

Dramatiškai triumfavęs Prienų klubas – A diviziono ketvirtfinalyje

Didelę intrigą serijoje pasiūliusi Prienų „Mačiūnų-KKSC“ ir Šilalės „Lūšies“ akistata baigėsi prieniškių triumfu.

Pauliaus Ivanausko auklėtiniai lemiamose aštuntfinalio rungtynėse, po pratęsimo 106:105 (23:23, 23:28, 23:10, 23:31, 14:13) palaužė savo varžovus.

Seriją iki trijų pergalių Prienų ekipa laimėjo 3:2.

Likus 2 minutėms iki ketvirtojo kėlinio pabaigos svečiai iš Šilalės tritaškiu perpus nukirpo varžovų pranašumą (84:87). Vėliau komandos keitėsi taikliais baudų metimais, o likus žaisti 24 sekundėms Nojus Pabrieža sumažino skirtumą tarp komandų iki 2 taškų (87:89).

Svečiai išlaukė netaiklaus Kajaus Okmano baudos metimo, o Justas Košys tritaškiu išlygino rezultatą (92:92).

Domantas Šeškus dar turėjo progą išplėšti šeimininkams pergalę per pagrindinį rungtynių laiką, bet jo sudėtingas tritaškis tikslo nepasiekė.

Pratęsimas sėkmingiau prasidėjo „Lūšies“ ekipai. Liudas Valantinas ir J. Košys smeigė po tritaškį ir likus 1:30 minutės iki jo pabaigos sukrovė Šilalės klubui 4 taškų persvarą (103:99).

Atsakymą į šiuos metimus surado D. Šeškus išprovokavęs pražangą tritaškio metimo metu ir realizavęs baudos metimus sumažino šeimininkų deficitą iki minimumo (102:103), o kitoje atakoje Laimonas Remeikis sužingsniavo ir Prienų klubas turėjo šansą išsiveržti į priekį.

Paskutinės 12 rungtynių sekundžių klostėsi itin beprotiškai. D. Šeškus dvitaškiu persvėrė rezultatą „Mačiūnų-KKSC“ naudai (104:105), bet tuomet savo žodį ir vėl tarė Justas Košys (104:105).

Visgi paskutinę rungtynių sekundę D. Šeškus išprovokavo to paties J. Košio pražangą ir sumetęs du baudos metimus vėl atstatė taško persvarą šeimininkams (106:105).

Šilalės klubas po minutės pertraukėlės dar turėjo progą laimėti šią seriją, bet Mindaugo Čepausko tritaškis buvo netikslus.

Nugalėtojams Domantas Šeškus pelnė net 41 tašką, atkovojo 5 kamuolius, atliko 8 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 11 pražangų ir užfiksavo 46 naudingumo balų pasirodymą.

Arnas Tilindė surinko 21 tašką, Kajus Okmanas pridėjo 18.

„Lūšies“ neišgelbėjo Nojus Pabrieža pelnęs 29 taškus, Rokas Nikitinas surinko 27, Justas Košys pridėjo 20 taškų.

Ketvirtfinalyje „Mačiūnai-KKSC“ susitiks su Plungės „Olimpu“.

Namuose dominavę žalgiriečiai atsidūrė per žingsnį nuo ketvirtfinalio

Užtikrintą pergalę trečiosiose aštuntfinalio serijos rungtynėse pasiekė Kauno „Žalgirio-3“ krepšininkai, kurie namuose 91:61 (24:13, 32:11, 15:20, 20:17) sutriuškino Vilniaus „Ryto-MRU“ ekipą.

Serijoje iki trijų pergalių kauniečiai pirmauja 2:1.

Pergalingus pamatus šeimininkai pasistatė pirmoje rungtynių pusėję, kurios metu žalgiriečiai įgijo net 32 taškų persvarą (56:24).

Trečiajame ketvirtyje vilniečiai sugebėjo kiek stabilizuoti situaciją rungtynėse ir neleido dar labiau pranašumo didinti savo varžovams. Visgi „Žalgiris-3“ visų rungtynių metu neleido suabejoti savo pranašumu ir sekančiose rungtynėse sieks iškovoti kelialapį į ketvirtfinalį.

Nugalėtojams Mantas Kočanas pelnė 18 taškų, Aleksas Bieliauskas surinko 14, Thomas Bassongas pridėjo 11 taškų.

„Ryto-MRU“ komandai Artūras Vilutis pelnė 15 taškų, Erikas Sirgedas surinko 11, Ignas Urbonas pridėjo 10 taškų.

Ketvirtosios serijos rungtynės balandžio 12 dieną vyks Vilniuje.

Šios poros nugalėtojas ketvirtfinalyje susitiks su Kėdainių sporto centro krepšininkais.

B divizionas

„Druskininkai“ išplėšė lemiamas serijos rungtynes

Atkakli kova tęsiasi tarp „Druskininkų“ ir Utenos „Juventus-Užpalių“ komandų. Antrosiose serijos rungtynėse 83:73 (17:22, 22:23, 23:17, 21:11) triumfavo „Druskininkai“ ir perkėlė seriją į lemiamas rungtynes.

Serijoje iki dviejų pergalių rezultatas – 1:1.

Šeimininkai savo pranašumą įrodė ketvirtajame kėlinyje. Prieš paskutines 10 žaidimo minučių rezultatas buvo lygus (62:62), bet sėkminga rungtynių pabaiga perlaužė rungtynes Druskininkų miesto ekipai.

Įpusėjus ketvirčiui komandas dar teskyrė 2 taškai (72:70), bet rungtynės baigėsi šeimininkų atkarpa 11:3, kuri įtvirtino pastarųjų pergalę.

Nugalėtojų gretose neįtikėtiną pasirodymą surengė Justinas Žirlys, kuris pelnė 26 taškus, atkovojo 17 kamuolių ir surinko 47 naudingumo balus. Jam sėkmingiausiai talkino Darius Kibildis surinkęs 13 taškų, Mantas Kibildis pridėjo 10.

Uteniškiams Tomas Mackonis pelnė 21 tašką, Titas Didžgalvis surinko 12, Paulius Martinonis pridėjo 10 taškų.

Lemiamos serijos rungtynės balandžio 13 dieną vyks Utenoje.