Paplušėti turėjusi Lietuvos rinktinė pranoko Puerto Riko krepšininkus

LKF nuotr.

Į Aziją persikėlusi Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė draugišką turnyrą Taivane pradėjo pergalingai.

Kazio Maksvyčio kariauna Naujajame Taipėjuje 93:80 (25:22, 26:18, 17:20, 25:20) pranoko Puerto Riko nacionalinę komandą.

Pirmajame ketvirtyje komandos keitėsi rezultatyviomis atakomis, o paskutinėmis sekundėmis Roko Jokubaičio realizuotas tritaškis trapų pranašumą suteikė lietuviams – 25:22. Antrąjį kėlinį sėkmingiau pradėjo varžovai, tačiau mūsiškiai pagerino gynybą ir šiek tiek atitrūko (42:34). Puertorikiečiai tuomet realizavo du tritaškius iš eilės, bet pirmosios rungtynių dalies pabaiga priklausė lietuviams, kurie susikrovė dviženklę persvarą – 51:40.

Po pertraukos atstumas tarp komandų ilgą laiką išliko panašus, o prieš lemiamą kėlinį Lietuva buvo priekyje 68:60. Priešininkai keliskart dar buvo priartėję iki 5 taškų, tačiau savo atsakus surasdavę lietuviai galiausiai iškovojo pergalę priešpaskutiniame kontrolinių rungtynių teste.

Jonas Valančiūnas užfiksavo galingą dvigubą dublį – 20 taškų ir 11 atkovotų kamuolių. R. Jokubaitis pridėjo 14 taškų ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus. Dviženkliu taškų skaičiumi prie laimėjimo prisidėjo ir Ignas Brazdeikis (11 tšk.), Tadas Sedekerskis bei Eimantas Bendžius (abu po 10 tšk.).

Ant parketo pasirodė visas Lietuvos rinktinės dvyliktukas.

Pasirengimo pasaulio čempionatui ciklą mūsiškiai užbaigs antradienį (rugpjūčio 22 d.) maču su Latvijos rinktine. Tiesioginė rungtynių transliacija – nuo 14.00 val. per TV3 televiziją.

Lietuva: Jonas Valančiūnas 20, Rokas Jokubaitis 14, Ignas Brazdeikis 11, Tadas Sedekerskis ir Eimantas Bendžius po 10, Vaidas Kariniauskas ir Mindaugas Kuzminskas po 8, Deividas Sirvydis 6.

Puerto Rikas: Jordanas Howardas 18, Tremontas Watersas 12, Ismaelis Romero 11, Justinas Reyesas 8, Christopheris Ortizas ir George’as Condittas po 7, Stephenas Thompsonas 6.