V. Divacas pareiškimas apie Lietuvą: „Jie jau nebėra krepšinio šalis“

V. Divacas pareiškimas apie Lietuvą: „Jie jau nebėra krepšinio šalis“

FIBA nuotr.

Legendinis buvęs krepšininkas Vlade Divacas davė interviu Serbijos spaudai, kur atsakė į klausimą apie Lietuvą.Serbas suabejojo, ar Lietuvą vis dar galima vadinti krepšinio šalimi, nors būtent taip mėgsta pabrėžti užsienio sporto žurnalistai ir sirgaliai.

„Visa Europa žino, kokia krepšinio šalis yra Lietuva. Visi pateikia Lietuvos pavyzdį, sakydami, jog tai – krepšinio šalis. Tačiau įvardykite man bent vieną žaidėją be Jono Valančiūno, kuris būtų lietuviškas, o ne amerikietiškas produktas ir stabiliai rungtyniautų NBA pastaruosius dešimt metų?

Tiek Domantas Sabonis, tiek Ignas Brazdeikis yra JAV produktas. Lietuviai turi kelis stiprius Eurolygos lygio žaidėjus ir viskas. Nenoriu nurašyti Lietuvos, tačiau jiems reikia pokyčių. Jie jau senai nebėra krepšinio šalis.


Mano šalyje, Serbijoje, ten krepšinis tikrai yra sporto šakas numeris 1, nes visi žaidžia. Tačiau yra kitas momentas – vyrų ir moterų rinktinėje žaidžia vos keli žaidėjai, kurie rungtyniauja vietinėse pirmenybėse. Nė vienas! Tai yra mūsų problema“, – pareiškė V. Divacas.

V. Divacas taip pat pasisakė ir apie šį pasaulio čempionatą. Legenda didžiavosi savo šalies vyrais.

„Manau, kad visa tauta turi didžiuotis šiais vyrais. Turėjome daug problemų, keli žaidėjai atsisakė atvykti į rinktinę, kiti negalėjo padėti dėl traumų, o čempionato metu rimtai susižeidė Boriša Simaničius. Visa tai nesutrukdė nukeliauti net iki finalo. Parodėme, kad esame kovotojų tauta.

Aišku, liūdna pralaimėti, tačiau pralaimėjimai yra sporto dalis. Jei Nikola Jokičius ir kiti vyrukai ateityje susirinks į rinktinę, mūsų laukia šviesi ateitis“, – kalbėjo V. Divacas.

Krepsiniozinios.lt

Video rekomendacijos: