Su FIBA Čempionų lyga „Lietkabelis“ atsisveikino tritaškių salvėmis

Panevėžio „Lietkabelio" komandai sezonas tarptautinėje arenoje baigtas.

Nenado Čanako auklėtiniai antradienį savo arenoje antrą kartą – 88:90 (31:25, 23:23, 19:21, 15:21) – neatsilaikė prieš Saragosos „Casademont" ekipą ir FIBA Čempionų lygos aštuntfinalio varžybų seriją iki dviejų pergalių pralaimėjo 0:2.

Pirmas rungtynes Ispanijos klubas namie laimėjo 76:67.

Per atsakomųjų rungtynių antrą kėlinį Panevėžio komanda buvo įgijusi 12 taškų pranašumą (42:34), tačiau iki ilgosios pertraukos teliko šeši taškai (54:48). Šeimininkų ekipos žaidėjai per pirmus du kėlinius tritaškius metė neįtikėtinai taikliai. Tikslą pasiekė net 11 metimų iš 13 (84,6 proc. taiklumas). Bent po vieną tritaškį buvo pataikę septyni iš devynių per du kėlinius rungtyniavusių krepšininkų, o taikliausiai šaudė Željko Šakičius, pataikęs visus tris kartus. Per du kėlinius „Lietkabelis" atliko 19 rezultatyvių perdavimų.

Po ilgosios pertraukos šeimininkų taiklumas suprastėjo, pasipylė klaidos ir Saragosos klubas persvėrė rezultatą. „Lietkabelis" turėjo galimybę išplėšti pratęsimą arba pergalę, tačiau savo atakos nesugebėjo užbaigti pagal planą – pražanga buvo skirta Martynui Sajui.

Per šį susitikimą abu klubai taikliai metė iš toli. Sudėjus visus pataikytus tritaškius būtų 93 taškai. „Lietkabelis" pataikė 16 tritaškių iš 25 (64 proc.), svečiai – 15 iš 27 (55,6). Panevėžiečiai kovą dėl atšokusio kamuolio pralaimėjo 19-31.

Rezultatyviausiai Lietuvos komandoje žaidė Tomas Dimša (18 taškų, tritaškiai 4/6, 5 rezultatyvūs perdavimai) ir Ž. Šakičius (17 tšk., tritaškiai 4/5, 5 atk. kam., 5 rez. perd.).

Nugalėtojų komandoje geriausiai sekėsi Nicolasui Brussino (21, tritaškiai 5/7) ir Dylanui Ennisui (19, 7 rez. perd.).

„Lietkabelis": Tomas Dimša 18 (5 rez. perd.), Željko Šakičius 17 (4/5 tritaškių, 5 atk. kam., 5 rez. perd.), Paulius Valinskas 11, Martynas Sajus ir Margiris Normantas (3/4 tritaškių) po 10, Vytenis Lipkevičius 9 (5 rez. perd.).

„Casademont": Nicolas Brussino 21 (5/7 tritaškių), Dylanas Ennisas 19 (7 rez. perd.), Jasonas Thompsonas 13 (7 atk. kam.), Rodrigo San Miguelis (3/5 tritaškių) ir Carlosas Alocenas (5 rez. perd.) po 9.