Dramatiškame Eurolygos klubų ACB pusfinalyje - „Baskonia“ kelias į finalą

Atnaujintose Ispanijos ACB krepšinio lygos pirmenybėse paaiškėjo ir antrasis finalo dalyvis.

Juo tapo Tado Sedekerskio atstovaujamas Vitorijos "Baskonia" klubas, kuris po permainingos ir dramatiškos kovos paskutinėmis sekundėmis 75:73 (12:17, 21:25, 23:13, 19:18) pranoko namų arenoje žaidusius Valensijos "Valencia" krepšininkus.

Lietuvis mačui buvo registruotas, bet ant parketo nepasirodė.

Iki pertraukos situaciją aikštėje gana užtikrintai kontroliavo "oranžiniai", kurie turėjo 9 taškų persvarą - 42:33.

Trečiajame ketvirtyje į lemiamą šturmą kilo baskai. Zorano Dragičiaus ir Tornikes Šengelijos tandemo vedini arenos svečiai ėmė artėti prie varžovų, o kėlinio pabaigoje net persvėrė rezultatą savo naudai - 56:55.

Prasidėjus lemiamoms dešimt minučių "Baskonia" po Shavono Shieldso dvitaškio įgijo 4 taškų persvarą - 61:57. Neilgai trukus Samas Van Rossomas tolimu metimu išlygino rezultatą - 63:63.

Likus žaisti kiek daugiau nei 2 minutes baskai ir vėl buvo priekyje 5 taškų persvara - 75:70, tačiau buvęs jų narys Fernando San Emeterio tritaškiu metimu vėl grąžino intrigą į maksimalų tašką - 73:75.

Per likusį laiką komandoms taip ir nebepavyko suregzti rezultatyvių atakų, o lemiamą metimą paskutinę sekundę galėjusį atnešti pergalę "Valencia" klubui iš toli prametė Jordanas Loydas.

"Valencia": S.Van Rossomas - 14, J.Loydas (1/6 trit.) - 11, M.Tobey ir F.San Emeterio po 9, A.Doornekampas - 8 taškai.

"Baskonia": Z.Dragičius (7/8 dvit., 2/3 trit.) - 21, T.Šengelija - 17, S.Shieldsas - 13, A.Polonara - 12 taškų.

Finale, kuris bus žaidžiamas antradienį "Baskonia" susikaus su "Barcelona".