R. Giedraitis buvo vienas vedlių į sunkią pergalę prieš T. Dimšos ekipą

Sekmadienį Ispanijos pirmenybėse susidūrė komandos, kuriose rungtyniauja krepšininkai iš Lietuvos.

Roko Giedraičio ir Tado Sedekerskio atstovaujamas Vitorijos "Baskonia" (6/3) klubas išvykoje po atkaklios kovos 75:71 (21:23, 13:12, 19:13, 22:23) palaužė Las Palmaso "Gran Canaria" (1/7) ekipą su Kauno "Žalgirio" paskolintu Tomu Dimša.

"Kanarėlėms" tai buvo septintoji nesėkmė paeiliui. Kaip jau rašėme, Las Palmaso komandos vadovybė yra pasirengusi vyriausiąjį trenerį Porfi Fisacą pakeisti buvusiu "Žalgirio" strategu Joanu Plaza.

Aikštės šeimininkai ketvirtojo kėlinio viduryje atsilikinėjo dviženkliu skirtumu - 52:63, tačiau surengė įspūdingą spurtą 16:5 ir išlygino rezultatą - 68:68. Likus pusei minutės po T.Dimšos perdavimo "Gran Canaria" į priekį išvedė Mattas Castello - 70:69.

Pierria Henry realizavo abu baudų metimus, o Luca Vildoza perėmė kamuolį likus 16 sekundžių. Zoranas Dragičius taip pat neklydo prie baudų metimo linijos, o Stanas Okoye atsakė 1 tašku, o tai jau reiškė pergalę.

Starto penkete rungtynes pradėjęs R.Giedraitis per 33 minutes pelnė 14 taškų (1/4 dvit., 3/6 trit., 3/4 baudų), atkovojo 6 bei perėmė 2 kamuolius, išprovokavo 3 pražangas, dusyk pažeidė taisykles ir surinko 16 naudingumo balų.

T.Sedekerskis per 6 minutes pataikė 1 iš 2 dvitaškį, atkovojo 2 bei perėmė 1 kamuolį.

Nuo susitikimo pradžios žaidęs T.Dimša per 27 minutes įmetė 5 taškus (1/3 dvit., 1/2 dvit.), sugriebė 2 atšokusius kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, blokavo metimą, išprovokavo 2 pražangas, po 3 kartus suklydo bei pažeidė taisykles ir užfiksavo 5 efektyvumo balus.

"Gran Canaria": Andrew Albicy (4/7 trit., 6 atk. kam., 7 kl.) ir Mattas Costello (7/7 dvit., 6 atk. kam., 5 bl., 28 naud. b.) po 19, Jacobas Wiley (8 atk. kam.) ir Stanas Okoye (1/5 trit.) po 9, Tomas Dimša 5 (4 rez. perd.).

"Baskonia": Zoranas Dragičius 17, Achille Polonara 15 (2/7 dvit., 9 atk. kam.), Rokas Giedraitis 14 (3/6 trit., 6 atk. kam.), Luca Vildoza 12 (1/6 trit., 6 per. kam.), Pierria Henry 6.