J. Mačiulio tritaškiai lemiamu metu išplėšė AEK pergalę tikrame trileryje

Jonas Mačiulis buvo rezultatyviausias, o jo tritaškiai lemiamu metu išplėšė pergalę Graikijos pirmenybių mače.

Šeštadienį Atėnų AEK (5/0) klubas namie po itin atkaklios kovos 85:84 (24:26, 28:19, 15:16, 18:23) palaužė Salonikų PAOK (1/4) ekipą.

Prasidėjus priešpaskutinei susitikimo minutei aikštės šeimininkai atsiliko 75:76, tuomet J.Mačiulis švystelėjo du tritaškius iš eilės - 81:67.

Likus 15 sekundžių AEK pirmavo 83:77 ir atrodė, kad niekas nebegali pakreipti rungtynių eigos. Visgi Keithas langfordas užsidirbo nesportinę pražangą, o varžovai nė nesugaišę laiko surinko 4 taškus - 83:81. Nikos Zisis nepataikė abiejų baudų metimų, tačiau šeimininkai atkovojo kamuolį puolime, o Nikos Rogavopoulos neklydo prie baudų metimo linijos.

Keturiuose Lietuvos omandose anksčiau rungtyniavusio Jarmaine'o Love'o tolimas metimas tikslo nepasiekė, o J.Mačiulis paskutinėmis sekundėmis nepataikė abiejų baudų - 85:84.

Nuo atsarginių žaidėjų suolelio pakilęs Lietuvos rinktinės puolėjas per 23 minutes įmetė 18 taškų (0/3 dvit., 6/8 trit., 0/2 baudų), atkovojo 2 bei perėmė 1 kamuolį, išprovokavo 2 pražangas, gavo bloką ir 4 kartus pažeidė taisykles.

17 taškų pridėjo K.Langfordas (2/9 dvit., 1/3 trit., 10/11 baudų, 6 rez. perd., 9 išpr. praž.), 11 - Dimitris Mavroidis (6 atk. kam.), po 10 - N.Zisis (4 rez. perd.) ir Vladimiras Jankovičius (6 atk. kam.).

Pralaimėjusiems Malcolmas Griffinas (6 rez. perd., 3 per. kam.) pelnė 16, Dimitris Kaklamanakis - 15, Sagaba Konate (6 atk. kam.) - 12 taškų.