K. Maksvyčio kariauna lemiamame kėlinyje išbarstė 15 taškų pranašumą ir krito Lenkijoje

Itin apmaudžią nesėkmę VTB Vieningoje lygoje pirmadienį patyrė Kazio Maksvyčio auklėtiniai.

Eigirdo Žukausko ir Ado Juškevičiaus atstovaujamas Permės "Parma" (7-9) klubas išvykoje po dramatiškos kovos 92:95 (27:15, 18:25, 25:17, 22:38) nusileido Zielona Goros "Zastal Enea" (12-8) ekipai.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje Rusijos komanda pirmavo net 72:57, o įpusėjus ketvirčiui dar turėjo dviženklį pranašumą - 77:67. Tuomet lenkai spurtavo 10:0, o po dviejų Lukaszo Koszareko tolimų šūvių rezultatas tapo lygus - 77:77.

Įsibėgėjusi Žano Tabako kariauna iniciatyvos nepaleido. Nors E.Žukauskas ir A.Juškevičius smeigė po tritaškį, varžovų pavyti nepavyko.

Abu lietuviai rungtynes pradėjo starto penkete ir pasirodė solidžiai.

E.Žukauskas per 26 minutes pelnė 15 taškų (3/8 dvit., 2/5 trit., 3/3 baudų), atkovojo 8 bei perėmė 3 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 4 pražangas, sykį suklydo, gavo bloką, 4 kartus prasižengė ir surinko 19 naudingumo balų.

A.Juškevičius per 20 minučių įmetė 11 taškų (2/4 dvit., 2/5 trit., 1/2 baudų), atkovojo 2 bei perėmė 1 kamuolį, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, išprovokavo 2 pražangas, po sykį suklydo bei pažeidė taisykles ir užfiksavo 11 efektyvumo balų.

Po 13 taškų pridėjo buvęs "Lietkabelio" ir "Neptūno" įžaidėjas Lorenzo Williamsas (7 rez. perd.) ir Marekas Mejeris (6/6 dvit., 6 atk. kam., 4 rez. perd.), 12 - Marcelis Ponitka.

Nugalėtojams Rolandas Freimanis (8 atk. kam., 6 rez. perd., 35 naud. b.) pelnė 26, L.Koszarekas (5/7 trit.) - 18, Krisas Richardas (0/5 trit., 10 atk. kam.) ir Geoffrey Groselle (5 atk. kam.) - po 16, Skyleris Bowlinas (4/6 trit., 5 per. kam., 6 kl.) - 12 taškų.