Šarui nepadėjo ir P. Gasolis – namie pralaimėtas „El Clasico“ mūšis

Šarūno Jasikevičiaus kariauna sekmadienį Ispanijos pirmenybėse pralaimėjo itin atkaklų "El Clasico" mūšį.

Barselonos "Barcelona" (25-4) namie paskutinėmis sekundėmis 85:87 (15:20, 18:22, 24:17, 28:28) nusileido Pablo Laso treniruojamiems Madrido "Real" (28-1) krepšininkams.

Svečiai susitikimą pradėjo laimėdami 9:0, o varžovams teko besivejančių vaidmuo. Katalonai po trijų ketvirčių atsiliko vos 57:59, tačiau ketvirtąjį "Real" pradėjo 8:0 ir susikrovė dviženklį pranašumą – 56:67.

Likus 4 minutėms iki ketvirtojo kėlinio pabaigos po techninės pražangos Š.Jasikevičiui Madrido krepšininkai vėl išsiveržė į priekį dviženkliu skirtumu – 67:78. Prasidėjus paskutinei minutei 18-metis švedas Tristanas Vukčevičius smeigė tritaškį – 74:81. Kamuolį praradęs Kyle'as Kuricas užsidirbo techninę pražangą.

Nikola Mirotičius pataikė iš toli, o Jaycee Carrolui praradus kamuolį Cory Higginsas sumažino skirtumą iki minimumo – 82:83. Nicolas Laprovittola pataikė tik vieną baudos metimą, o N.Mirotičius vėl šovė iš toli – 85:84. Likus 4 sekundėms N.Laprovittola dvitaškiu su pražanga išplėšė pergalę.

Po dvidešimties metų NBA lygoje į gimtąją "Barcą" grįžęs Pau Gasolis neišsiskyrė. Starto penkete rungtynes pradėjusi 40-metė Ispanijos krepšinio legenda per 9 minutes prametė vienintelį dvitaškį ir sugriebė 3 kamuolius.

"Barcelona": Nickas Calathesas (4 rez. perd., 4 per. kam.) ir Cory Higginsas po 18, Nikola Mirotičius 14, Kyle'as Kuricas 12, Rolandas Šmitas 7.

"Real": Rudy Fernandezas 13, Tristanas Vukčevičius (3/5 trit.) ir Usmanas Garuba (5 atk. kam., 2 bl.) po 11, Fabienas Causeuras 10, Nicolas Laprovittola 8 (5 rez. perd.).