Traumų išretinta „Barcelona“ iškovojo dramatišką pergalę Mursijoje

Barcelona nuotr.

Barselonos krepšininkai po pralaimėjimo "Joventut" ekipai atsitiesė Mursijoje. Šarūno Jasikevičiaus treniruojama "Barca" Ispanijos lygos rungtynėse 89:87 po atkaklios kovos palaužė UCAM komandą.

Eurolygos reguliariojo sezono nugalėtojai šiose rungtynėse vertėsi be penkių traumuotų žaidėjų - Cory Higginso, Pierre'o Oriolos, Roko Jokubaičio, Sertačo Šanli ir Brandono Davieso.

Katalonai su 20 laimėjimų išlieka šalies pirmenybių lydere ir viena pergale lenkia Madrido "Real" klubą.

Dvikovoje Mursijoje baigėsi katalonų rungtynių maratonas kovo mėnesį. Per šį mėnesį Šaro auklėtiniai sužaidė 13 rungtynių ir iškovojo 10 pergalių.

Sužaidus daugiau, nei 2 minutes po J.Daviso dėjimo Mursijos komanda įgijo 5 taškų persvarą (9:4). Baigiant įpusėti kėliniui šeimininkai susikrovė dviženklį pranašumą (16:6), o Š.Jasikevičius buvo nubaustas technine pražanga. Likus žaisti daugiau, nei 2 minutes UCAM ekipos persvara siekė 17 taškų (25:8). Mirotičiaus ir Laprovittolos pastangomis "Barcai" pavyko sumažinti deficitą iki 11 taškų (27:16).

Antrąjį kėlinį Mirotičius pradėjo penkiais taškais iš eilės, o po Calatheso dvitaškio katalonų atsilikimas ištirpo iki 6 taškų (29:23). Sužaidus 4 minutes Laprovittola įsmeigė tritaškį ir komandas jau skyrė tik 1 taškas (29:28). Tuomet Mursijos ekipa surengė spurtą 8:1 (37:29), tačiau "Barca" atsakė trimis tritaškiais (40:38). Kėlinio pabaigoje Kuričius išlygino rezultatą (42:42), bet UCAM surengusi dvi sėkmingas atakas prieš ilgąją pertrauką turėjo 4 taškų persvarą 46:42.

Laprovittolos tritaškis vėl paliko tik minimalų deficitą (50:49). Įpusėjus kėliniui Exumas buvo nubaustas technine pražanga (54:51). Likus žaisti minutę Mirotičius baudų metimais pirmą kartą išvedė "Barcą" į priekį (60:61).

Įpusėjus ketvirtajam kėliniui Laprovittola pelnęs du taškus padidino katalonų persvarą iki 4 taškų (67:71). Likus žaisti 3 minutes Mirotičius dviem taškais padidino pranašumą (72:78), tačiau Mursijos ekipa atsakė 5 taškais be atsako ir ištirpdė "Barcos" persvarą iki minimumo (77:78). Likus žaisti 2 minutes Mirotičius realizavo abi baudas (77:80), o vėliau Exumas pridėjo du taškus (77:82). Likus žaisti pusantros minutės Webbas įsmeigė tritaškį (80:82), o Mirotičius atsakė dar dviem baudomis (80:84). Paskutinę kėlinio minutę Lima ir Hayesas apsikeitė dvitaškiais (82:86). Likus žaisti 25 sek. McFaddenas įmetė 1 baudą iš trijų (83:86). Likus žaisti 10 sek. Tayloras sumetęs abi baudas paliko "Barcai" tik minimalią persvarą (85:86). Likus žaisti 7 sek. Exumas realizavo abi baudas (85:88), tačiau Davisas atsakė dvitaškiu mindamas tritaškio liniją (87:88). Likus sekundei Mirotičius baudomis įtvirtino pergalę 87:89.

Penktadienį "FC Barcelona" klubo laukia Eurolygos dvikova Pirėjuje.

Mursijos UCAM: Isaiah Tayloras 25, Jordanas Davisas 19, Jamesas Webbas 13, Augusto Lima 11, Thadas McFaddenas 7, Rinalds Malmanis 6, Chrisas Czerapowiczas 4, Emanuelis Cate 2 taškai;

"FC Barcelona": Nikola Mirotičius 29, Dante Exumas ir Nicolas Laprovittola 17, Jamesas Nnaji 8, Rolandas Šmitas 7, Nigelis Hayesas-Davisas 4, Kyle'as Kuričius 3, Nickas Calathesas 2, Sergi Martinezas 1 taškas;