Karštas „El Clasico“: išvarymais ir pratęsimu pažymėtose rungtynėse - „Barcelonos“ triumfas

Šarūnas Jasikevičius su "FC Barcelona" komanda penktą kartą iš eilės šiame sezone laimėjo "El Clasico" dvikovą. Katalonai Ispanijos lygos rungtynėse savo aikštėje 108:97 po pratęsimo palaužė Madrido "Real" klubą ir sutvirtino savo poziciją kovojant dėl reguliariojo sezono nugalėtojų vardo.

"Barca" dabar turi 22 pergales ir antroje vietose esančius Pablo Laso auklėtinius lenkia trimis laimėjimais.

Ketvirtojo kėlinio viduryje įvyko susistumdymas tarp Mirotičiaus ir Abalde, kurie buvo pašalinti iš rungtynių.

Sužaidus 4 minutes Laprovittola tritaškiu padidino "Barcos" persvarą iki 5 taškų (11:6). Įpusėjus kėliniui A.Abalde buvo nubaustas nesportine pražanga (15:6). Vėliau Exumas sudrebino krepšį galingu dėjimu, o po R.Šmito tritaškio katalonų persvara tapo dviženklė (20:8). Kėlinio pabaigoje "Real" įmetė du tritaškius ir sumažino deficitą iki 4 taškų (27:23).

Antrojo kėlinio pradžioje po A.Hangos baudos metimų komandas skyrė tik 1 taškas (33:32), o vėliau Tavaresas baudų metimais išvedė Madrido klubą į priekį (33:34). Katalonus į priekį truktelėjo Laprovittola (37:36). Likus žaisti 2 minutes Exumas pelnė du taškus su pražanga, o Hanga buvo nubaustas technine pražanga (48:42). Kėlinį fantastišku tritaškiu paskutine sekunde uždarė Laprovittola (51:46).

Antrąją mačo pusę R.Šmitas pradėjo "alley-oop" dėjimu (53:46). Sužaidus daugiau, nei 3 minutes Mirotičius įsmeigė tritaškį ir atstatė katalonams dviženklę persvarą (59:48). Prieš lemiamą ketvirtį "Real" sumažino deficitą iki 6 taškų (71:65).

Sužaidus 2 minutes Llullas įsmeigė tritaškį ir sumažino svečių atsilikimą iki minimumo (73:72). Katalonai po minutės pertraukėlės atsakė Šanli tolimu metimu (76:72). Po Hangos tritaškio priekyje atsidūrė "Real" (76:78). Įpusėjus kėliniui įvyko susistumdymas tarp Mirotičiaus ir Abalde, kurie vėliau buvo pašalinti iš rungtynių. Laprovittola dviem taškais išlygino rezultatą (82:82). Likus žaisti 1:37 min. Šanli baudomis sumažino "Barcos" deficitą iki minimumo (86:87). Likus žaisti 1:09 min. Exumas baudomis išvedė katalonus į priekį (88:87), Llullas atsakė tuo pačiu (88:89). Likus žaisti 0,8 sek. Poirier užsidirbo pražangą, o Šanli realizavo vieną baudą (89:89). Llullo tritaškis per nepilną sekundę buvo netaiklus ir komandos buvo priverstos žaisti pratęsimą.

Hayesas tritaškiu pradėjo pratęsimą (92:89), Tavaresas atsakė dviem baudomis (92:91). Vėliau Hayesas pasižymėjo iš po krepšio (94:91), o Tavaresas realizavo 1 baudą (94:92). Exumas pridėjo du taškus (96:92), o Deckas atsakė dviem baudomis (96:94). Likus žaisti 2:20 min. Šanli įsmeigė tritaškį (100:95). Likus žaisti minutę Hayesas pataikė iš toli (105:97). Likus žaisti 40 sek. Exumas sugrūdo kamuolį į krepšį (107:97). Pergalę 108:97 iškovojo "Barca".

Kitą savaitę Šaro laukia tik vienerios rungtynės. Ketvirtadienį savo aikštėje susitiks su Malagos "Unicaja" ekipa.

Barselonos "FC Barcelona": Nicolas Laprovittola 20, Rolandas Šmitas 18, Dante Exumas ir  Nigelis Hayesas-Davisas 16, Nikola Mirotičius 14, Sertačas Šanli 10, Kyle'as Kuričius 6, Rokas Jokubaitis 5, Nickas Calathesas 3 taškai;

Madrido "Real": Gabrielis Deckas 17, Vincentas Poirier ir Edy Tavaresas 14, Guerschonas Yabusele 13, Adamas Hanga 11, Sergio Llullas 10, Alberto Abalde 7, Anthony Randolphas ir Jeffas Tayloras 4, Fabienas Causeuras 3 taškai;