Arti trigubo dublio buvęs N. Calathesas vedė „Barcą“ į pergalingą startą atkrintamosiose

Barcelona nuotr.

Barselonos krepšininkai pergalingai startavo Ispanijos lygos atkrintamosiose varžybose.

Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai pirmose ketvirtfinalio serijos rungtynėse 93:82 savo aišktėje pranoko Las Palmo "Gran Canaria" krepšininkus.

Katalonai serijoje iki dviejų pergalių pirmauja 1-0, atsakomasis mačas bus žaidžiamas sekmadienį Las Palme.

Fantastiškas rungtynes sužaidė Nickas Calathesas. Graikas buvo per vieną atkovotą kamuolį nuo trigubo dublio. Įžaidėjas pelnė 10 taškų, atkovojo 9 kamuolius ir atliko 12 rez. perdavimų.

Svečiai rungtynes pradėjo 0:4, tačiau netrukus katalonai išlygino rezultatą (4:4). Sužaidus 4 minutes Mirotičius pirmą kartą išvedė "Barcą" į priekį (11:9). Likus žaisti pusketvirtos minutės K.Diopas išlygino rezultatą (14:14). Kėlinio pabaigą sėkmingiau sužaidė šeimininkai, o kėlinį dėjimu baigė Exumas (24:17).

Antrojo kėlinio pradžioje Exumas padidino katalonų persvarą iki dviženklio skaičiaus (27:27). Baigiant įpusėti kėliniui Las Palmo krepšininkai po Pustovijaus dvitaškio sumažino atsilikimą iki vienženklio skaičiaus (36:27). Vėliau Slaughteris tolimu metimu paliko "Barcai" 5 taškų pranašumą (37:32). Likus žaisti 2 min. Calathesas įsmeigė tritaškį (44:35). Po pirmos mačo pusės 48:39 pirmavo Barselonos krepšininkai.

Trečiojo kėlinio pradžioje Calathesas vėl sugrąžino "Barcai" dviženklę persvarą (50:39). Įpusėjus kėliniui "Gran Canaria" sumažino atsilikimą (56:49), likus žaisti 2 min. komandas skyrė 5 taškai (63:58). Kėlinio pabaigoje svečiai priartėjo iki 3 taškų (67:64).

S.Martinezo tolimas metimas padidino persvarą iki 6 taškų (72:66), tačiau svečiai atsakė 4 taškais be atsako ir iš "Barcos" pranašumo liko 2 taškai (72:70). Calathesas tolimu metimu vėl truktelėjo katalonus į priekį (75:70). Įpusėjus kėliniui Laprovittola įsmeigė tritaškį ir "Barcos" susigrąžino dviženklę persvarą (82:72). Per likusį laiką Šaro auklėtiniai nepaleido persvaros ir iškovojo pergalę 93:82.

Nugalėtojams Rokas Jokubaitis per 12 minučių surinko 4 taškus (1/2 dvit., 0/1 trit., 2/2 baud.), 1 atkovotą kamuolį, 2 rezultatyvius perdavimus, 3 pražangas, 1 išprovokuotą pražangą ir 5 naudingumo balus.

„Barcelona“: Brandonas Daviesas 16 (6 atk. kam.), Dante Exumas 15, Nikola Mirotičius 13 (6 atk. kam.), Nicolasas Laprovittola ir Cory Higginsas po 12, Nickas Calathes 10 (9 atk. kam., 12 rez. perd.).

„Gran Canaria“: A.J. Slaughteris 13, Artem Pustovyi 12, Nicolas Brussino (6 atk. kam.), Johnas Shurna (8 atk. kam.) ir Miquelis Salvo po 9.