C. Higginso dvitaškis Las Palme išvedė „Barcą“ į pusfinalį

Šarūnas Jasikevičius su "Barca" tiesiausiu keliu žengė į Ispanijos pirmenybių pusfinalį.

Katalonai atsakomosiose ketvirtfinalio serijos rungtynėse 88:86 išvykoje po C.Higginso dvitaškio palaužė Las Palmo "Gran Canaria" krepšininkus ir seriją iki dviejų pergalių laimėjo 2-0.

Pusfinalyje Barselonos krepšininkų laukia Badalonos "Joventut" ir Tenerifės "Lenovo" poros nugalėtoja. Šioje serijoje rezultatas lygus 1-1. Pusfinalyje bus žaidžiama iki trijų pergalių.

Nors pirmuosius keturis rungtynių taškus pelnė katalonai, tačiau sužaidus 3 minutes jau priekyje buvo Las Palmo krepšininkai (5:4). K.Diopas toliau dėjimais drebino "Barcos" krepšį (12:8). Po pirmojo kėlinio šeimininkai išsaugojo pranašumą (18:15).

Antrojo kėlinio pradžioje Balcerowskis pelnė du taškus su pražanga (20:15). Sužaidus minutę Jokubaitis tolimu metimu išlygino rezultatą (20:20), o vėliau Martinezas persvėrė rezultatą (20:22). Sužaidus 4 min. "Gran Canaria" ekipa vėl buvo priekyje (29:28), vėliau Ennisas pelnė 8 iš eilės šeimininkų taškus (39:34). Likus žaisti kiek daugiau, nei minutę Laprovittola įsmeigė tritaškį (42:39). Po dviejų kėlinių vis dar priekyje buvo Las Palmo ekipa 46:41.

Po ilgosios pertraukos Slaughteris dvitaškiu ir Šurna dėjimu greitoje atakoje padidino "Gran Canaria" persvarą iki 9 taškų (50:41). Sužaidus beveik 3 min. katalonų deficitas tapo dviženklis (54:44), tačiau tuomet Šaro auklėtiniai spurtavo 0:9 ir atsilikimas ištirpo iki minimumo (54:53). Likus žaisti kiek daugiau, nei 2 min. Laprovittola tritaškiu išlygino rezultatą (60:60), o Mirotičius tolimu šūviu išvedė katalonus į priekį (60:63). Kėlinio pabaigoje Ennisas trimis baudų metimais išlygino rezultatą (63:63), o vėliau tritaškiu paskutinė sekundę uždarė kėlinį (66:63).

Salvo tolimu metimu pradėjo lemiamą ketvirtį (69:63), Jokubaitis atsakė dviem taškais (69:65). Ennisas pataikė tritaškį iš devynių metrų (72:65). Po Stevičiaus taškų "Gran Canaria" persvara vėl tapo dviženklė (76:66). Įpusėjus kėliniui Daviesas metimu iš vidutinio nuotolio sumažino "Barcos" deficitą iki 4 taškų (76:72). Likus žaisti 4 min. Laprovittola pelnė du taškus su pražanga ir išlygino rezultatą (78:78). Likus žaisti kiek daugiau, nei 2 min. Šurna taiklia bauda sugrąžino persvarą šeimininkams (81:80), tačiau Mirotičius atsakė dviem taškais (81:82). Likus žaisti 20 sek. Laprovittola realizavo dvi baudas (81:84). Likus žaisti 18,7 sek. Ennisas įmetė abi baudas (83:84). Likus žaisti 11,6 sek. Mirotičius sumetė baudas (83:86), tačiau Ennisas likus žaisti 4,9 sek. pataikė tritaškį nuo lentos ir išlygino rezultatą (86:86). Katalonai per likusį laiką surengė tikslią ataką ir Higginsas aidint sirenai išplėšė pergalę 86:88.

Rokas Jokubaitis nugalėtojams per 12 minučių pelnė 7 taškus (1/1 dvit., 1/1 trit., 2/2 baudų), atkovojo 1 kamuolį, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, 2 kartus prasižengė ir sukaupė 8 naudingumo balus.

„Barcelona“: Nikola Mirotičius 21 (9 atk. kam.), Nicolasas Laprovittola 17, Cory Higginsas 12, Brandonas Daviesas 10, Rokas Jokubaitis 7.

„Gran Canaria“: Dylanas Ennisas 26, Khalifa Diopas 15, Artiomas Pustovijus 8.