„Barcelona“ įveikė „Joventut“ ekipą ir žengė į finalą

Šarūno Jasikevičiaus treniruojama "Barcelona" komanda žengė į Ispanijos lygos finalą.

Barselonos krepšininkai ketvirtose pusfinalio serijos rungtynėse 63:60 išvykoje nugalėjo Badalonos "Joventut" ekipą ir serijoje iki trijų pergalių triumfavo 3-1.

Finale katalonų laukia serija iki trijų pergalių su Madrido "Real" klubu. Pirmasis finalo serijos mačas bus žaidžiamas jau ateinantį pirmadienį Barselonoje.

Įpusėjus kėliniui Vivesas dvitaškiu išvedė "Joventut" į priekį (8:7). Po Calatheso taškų su pražanga priekyje atsidūrė "Barca" (10:13). Paskutinę kėlinio minutę "Joventut" persvėrė rezultatą (14:13).

Sužaidus 2 min. Parra baigė ataką dėjimu (16:13), o prieš tai vykusioje "Barcos" atakoje Šanli patyrė traumą ir paliko aikštelę. Vėliau Parra pridėjo tritaškį (18:13), o Birganderis du taškus (20:13). Įpusėjus kėliniui Bassas tolimu metimu padidino Badalonos persvarą iki dviženklio skaičiaus (24:13). Po pirmos mačo pusės "Barca" turėjo 9 taškų deficitą (28:19).

Po ilgosio pertraukos "Barca" spurtavo 0:6 (28:25). Po Mirotičiaus tritaškio komandas skyrė du taškai (34:32), o vėliau "Barcos" lyderis išlygino rezultatą (34:34). Likus žaisti 2 min. Higginsas tritaškiu išvedė "Barcą" į priekį (36:37). Po trijų kėlinių 39:40 priekyje buvo Šaro auklėtiniai.

Kėlinio pradžioje Laprovittola įsmeigė tritaškį (39:43). Sužaidus beveik 2 min. Vivesas išlygino rezultatą (43:43). Įpusėjus kėliniui Mirotičius pataikė tritaškį (46:52). Lkus žaisti 2 min. Willisas tritaškiu sumažino "Joventut" deficitą iki dviejų taškų (54:56). Likus žaisti 1:20 min. Tomičius išlygino rezultatą (56:56). Paskutinę kėlinio minutę Calathesas persvėrė rezultatą (56:58), o Daviesas baudos metimau padidino pranašumą iki 3 taškų (56:59). Likus žaisti 24 sek. Hayesas sumetė baudas (56:61). Likus žaisti 1,7 sek. Badalona sumažino atsilikimą iki 2 taškų (60:62). Likus žaisti 1,7 sek. Higginsas bauda įtvirtino pergalę 63:60.

Rokas Jokubaitis buvo registruotas rungtynėms, tačiau antrą kartą paeiliui šioje serijoje ant parketo nepasirodė.

„Joventut“: Ante Tomičius 15 (13 atk. kam.), Derekas Willisas 14, Joelis Parra 8.

„Barcelona“: Nikola Mirotičius 20 (7 atk. kam.), Cory Higginsas (6 atk. kam.) 13, Nickas Calathes (6 atk. kam.) 12, Nicolasas Laprovittola 7.