Kartus finalo serijos startas: „Barcelona“ neprilygo „Real“ krepšininkams

Barselonos krepšininkai pralaimėjimu startavo Ispanijos lygos finalo serijoje.

Katalonai pirmose serijos rungtynėse 75:88 turėjo pripažinti Madrido "Real" krepšininkų pranašumą, kurie taip pat perėmė namų aikštelės pranašumą. Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai serijoje iki trijų pergalių atsilieka 0-1.

Antrasis serijos mačas bus žaidžiamas trečiadienį taip pat Barselonoje.

Finalo seriją Mirotičius pradėjo 5 taškais iš eilės (5:0), vėliau katalonai pradėjo klysti ir po Causeuro tritaškio priekyje atsidūrė "Real" (7:9). Įpusėjus kėliniui Fabienas įsmeigė dar vieną tolimą metimą (11:16), o vėliau Yabusele pridėjo tritaškį (11:19). Likus žaisti 2 min. Yabusele dvitaškiu padidino Madrido persvarą iki dviženklio skaičiaus (15:26). Po pirmojo kėlinio "Barca" turėjo 13 taškų deficitą (17:30).

Antrąjį ketvirtį Laprovittola pradėjo tolimu metimu (20:30), tačiau tuo pačiu atsakė Fernandezas (20:33). Vėliau varžovai pridėjo dar 4 taškus ir katalonų deficitas išaugo iki 17 taškų (20:37). Įpusėjus kėliniui Randolphas patyrė traumą ir buvo priverstas palikti aikštelę. "Barcą" į priekį truktelėjo Kuričiaus 5 taškai iš eilės (27:39). Likus žaisti minutę Poirier pelnė du taškus su pražanga ir padidino "Real" persvarą iki 20 taškų (29:49).

Po ilgosios pertraukos katalonams pavykdavo sumažinti atsilikimą iki 15 taškų, tačiau "Real" ekipa sugebėdavo atsakyti tiksliomis atakomis. Įpusėjus kėliniui Deckas pelnė 4 taškus iš eilės (45:63). Likus žaisti kiek mažiau, nei 2 min. Poirier dėjimu sugrąžino Madridui 20 taškų pranašumą (50:70). Likus žaisti 44 sek. Šaras buvo nubaustas technine pražanga (51:74).

Ketvirtajame kėlinyje "Barca" surengė spurtą 12:0 ir sumažino deficitą iki 11 taškų (63:74). Tačiau sužaidus kiek daugiau, nei 3 min. Deckas įsmeigė tritaškį (63:78). Likus žaisti mažiau, nei 3 min. Daviesas sumažino atsilikimą iki 10 taškų (72:82), tačiau Deckas atsakė dviem taškais su pražanga (72:85). Likus žaisti 2 min. Laprovittola įsmeigė tritaškį (75:85), tačiau Causeuras atsakė tuo pačiu (75:88).

Rokas Jokubaitis per 13 minučių pasižymėjo 8 taškais (2/2 dvit., 1/4 trit., 1/2 baudų), 2 rezultatyviais perdavimais, atkovotu kamuoliu ir 9 naudingumo balais.

„Barcelona“: Nicolasas Laprovittola 15, Nikola Mirotičius 13 (6 atk. kam.), Kyle'as Kuričius 12, Rolands Šmits ir Rokas Jokubaitis po 8.

„Real“: Gabrielis Deckas 18, Adamas Hanga 16 (6 rez. perd.), Fabienas Causeuras 15, Guerschonas Yabusele 11 (9 atk. kam.).