Staigmena: bosniai po dviejų pratęsimų palaužė prncūzus (italų pergalę apkartino D. Gallinari trauma)

FIBA nuotr.

Netikėtas rezultatas užfiksuotas 2023 metų pasaulio čempionato atrankos K grupėje, kurioje varžosi ir Lietuvos rinktinė.

Bosnijos ir Hercegovinos nacionalinė komanda namie po dviejų pratęsimų 96:90 (28:14, 10:32, 21:5, 17:25, 7:7, 13:7) palaužė Prancūzijos krepšininkus.

Ketvirtajame kėlinyje aikštės šeimininkai turėjo dviženklį pranašumą, o likus pusantros minutės pirmavo 76:71. Evanas Fournier realizavo tris baudų metimus, o po ketvirtojo netaiklaus pats prarado kamuolį.

Džananas Musa ir Thomasas Heurtelis apsikeitė netaikliais metimais, o kamuolį iš Jusufo Nurkičiaus perėmęs E.Fournier dėjimu išlygino rezultatą – 76:76. Johno Robersono tolimas šūvis paskutinę sekundę tikslo nepasiekė.

Likus minutei iki papildomo laiko pabaigos bosniai pirmavo 83:79, tačiau Rudy Gobertas baudų metimais bei dėjimu atstatė pusiausvyrą – 83:83. Po minutės pertraukėlės šeimininkai nesugebėjo suregzti atakos per 24 sekundes, o priešpaskutinę sekundę puolime prasižengė R.Gobertas. Dž.Musos metimas buvo netaiklus.

Antrąjį pratęsimą bosniai užbaigė spurtu 9:2 ir šventė pergalę.

Bosnija ir Hercegovina: Jusufas Nurkičius 21 (8/12 dvit., 9 atk. kam., 5 rez. perd., 23 naud. b.), Johnas Robersonas 18 (4/9 trit.), Džananas Musa 17 (6 atk. kam., 5 rez. perd.), Miralemas Halilovičius 12 (7 atk. kam., 4 per. kam.), Kenanas Kamenjasas (6 atk. kam., 3 per. kam., 2 bl.), Aleksandras Lažičius ir Amaras Gegičius po 9.

Prancūzija: Evanas Fournier 24 (1/6 dvit., 6/13 trit., 5 atk. kam., 4 per. kam., 6 kl.), Guerschonas Yabusele 16 (3/6 trit., 7 atk. kam., 2 bl.), Thomasas Heurtelis 11 (4/4 dvit., 1/6 trit.), Rudy Gobertas 10 (2/7 dvit., 14 atk. kam., 2 bl., 6 kl.), Terry Tarpey 8.

Abi šios komandos yra ir Lietuvos rinktinės varžovės kitą savaitę startuosiančiame Eurobasket turnyre.

***

Tuo metu pergalę iškovojo Italijos rinktinė, kuri po atkaklios kovos 91:84 palaužė Sakartvelo krepšininkus.

Tiesa, šiame mače traumą patyrė Danilo Gallinari, kuris susižeidė kelį.

Rezultatyviausiai italų gretose žaidė Simone Fontecchio. Jis pelnė 21 tašką, atkovojo 8 kamuolius ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

Sakartvelo ekipai 19 taškų surinko Goga Bitadze. Jis taip pat sugriebė 13 kamuolių.