Startuoja Ispanijos čempionatas: ar „Barcelonai“ pavyks susigrąžinti čempiono titulą?

Rugsėjo 28 dieną prasideda 40-asis Ispanijos „Endesa“ lygos čempionatas, kuris vadinamas pajėgiausiu Europoje. Pirmenybėse žais ir būrys Lietuvos krepšininkų.

Praėjusį sezoną čempionato, kuriame varžosi 18 komandų, nugalėtoju tapo Madrido „Real“. Šis klubas finalo serijoje 3:1 palaužė lietuvio Šarūno Jasikevičiaus treniruojamą Barselonos „Barcelona“ ekipą. Pastarajai atstovauja ir Lietuvos krepšinio viltis – Rokas Jokubaitis.

Gausiausias Baltijos šalių žaidėjų desantas „išsilaipino“ baskų krašte. Vitorijos „Baskonia“ garbę gins lietuviai Rokas Giedraitis, Tadas Sedekerskis, latvis Arturas Kurucas, estai Maikas Kotsaras bei Sanderis Raieste. Su komanda treniruojasi ir buvęs žalgirietis Artūras Milaknis. Baskų ekipa 2021–2022 m. Ispanijos pirmenybių reguliariajame sezone buvo šešta, bet pateko į pusfinalį ir užėmė galutinę ketvirtąją vietą.

Saragosos „Casademont“ aprangą vilkės latvis Rihardas Lomažas. Prie šios ekipos vairo neseniai stojo buvęs Kauno „Žalgirio“ treneris Martinas Schilleris. Praėjusį sezoną „Casademont“ per plauką neiškrito į žemesnę lygą – liko 16-oje pozicijoje.

Manresos „Baxi“ sudėtyje yra kitas Latvijos krepšininkas Marcis Šteinbergas. Ši komanda 2021–2022 m. čempionate užėmė septintąją vietą. Dar du latviai rungtyniaus Sevilijos „Real Betis“ gretose. Tai Dairis Bertanis ir Rodionas Kurucas. Kompostelos Santjago „Monbus Obradoiro“ klubą papildė buvęs žalgirietis Marekas Blaževičius. Ši ekipa praėjusį sezoną užėmė 15-ąją vietą.

Palyginti su praėjusiu Ispanijos čempionatu, jame pasikeitė dvi komandos. Iš žemesnės lygos persikėlė Žironos „Basquet“, kuriam atstovaus ir garsusis 37-erių veteranas Marcas Gasolis, bei Granados „Coviran“ krepšininkai. Į žemesnį divizioną iškrito Andoros „MoraBanc“ ir Burgoso „San Pablo“.

Daugiausia kartų – 16 – Ispanijos čempione yra tapusi „Barcelona“. 14 sykių triumfavo „Real“, 4 – „Baskonia“, 2 – Badalonos „Joventut“, po vieną – Malagos „Unicaja“, „Valencia“ ir Manresos ekipos.