„El Clasico“ mūšyje „Barcelona“ klubas nugalėjo „Real“

Šarūnas Jasikevičius su "Barca" Naujuosius metus pradėjo patiesdami principinį varžovą.

Katalonai "El Clasico" rungtynėse Madride 87:78 pranoko "Real" krepšininkus ir iškovoję 11-ąją pergalę pasivijo Karališkąjį klubą ACB lygos turnyrinėje lentelėje.

Šią savaitę Šaro auklėtinių laukia dar dvejos rungtynės namuose. Ketvirtadienį Eurolygoje mačas su Bolonijos "Virtus", o šeštadienį vietiniame fronte akistata su Sevilijos ekipa.

Katalonai rungtynes pradėjo keturiais taškais be atsako (0:4), tačiau jau įpusėjus kėliniui į priekį išsiveržė "Real" (14:12). Tuomet Šaro auklėtiniai spurtavo 0:7 (14:19). Po pirmojo kėlinio "Barca" pirmavo 26:28.

Antrojo kėlinio pradžioje katalonų aukštaūgiai Šanli ir Da Silva įmetė po tritaškį (30:36), o Madrido ekipa surengusi spurtą 11:3 išsiveržė į priekį (41:39). Kėlinio pabaigoje Kaliničius pelnė tris taškus ir suteikė minimalią persvarą "Barcai" (41:42), tačiau Llullas pirmąją mačo pusę užbaigė metimu iš vidurio aikštės (44:42).

Po ilgosios pertraukos katalonai spurtavo 0:7 (44:49), bet "Real" atsakė savo sėkminga atkarpa 9:2 (53:51). Prieš lemiamą ketvirtį 57:62 pirmavo svečiai iš Barselonos.

Hezonja ketvirtojo kėlinio pradžioje baudos metimu išlygino rezultatą (62:62). Higginso ir Laprovittolos tolimi metimai sugrąžino persvarą katalonams (62:68). Higginso traukiama "Barca" likus žaisti 4 min. įgijo 8 taškų persvarą (69:77). Likus žaisti kiek mažiau, nei 2 min. Higginsas įsmeigė dar vieną tritaškį (73:82). Pergalę Šaro auklėtiniai iškovojo rezultatu 87:78.

Rokas Jokubaitis nugalėtojams per 9 minutes taškų nepelnė (0/3 dvit., 0/1 trit.), atkovojo 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir pasirodymą baigė su -3 naudingumo balais.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Nicola Laprovittola, kuris pelnė 19 taškų.

„Barcelona“: Nicolasas Laprovittola 19 (6 rez. perd.), Cory Higginsas 18, Nikola Mirotičius 12, Janas Vesely 11, Nikola Kaliničius 9 (8 atk. kam.), Oscaras da Silva (9 atk. kam.) ir Sertačas Šanli po 7.

„Real“: Walteris Tavaresas 19 (11 atk. kam.), Guerschonas Yabusele ir Džananas Musa po 14, Vincentas Poirier 10, Gabrielis Deckas 8.