Fiasko: „Barcelona“ nusileido „Unicaja“ ekipai ir baigė kovą dėl Karaliaus taurės titulo

Šarūno Jasikevičiaus treniruojama „Barcelona“ ekipa Karaliaus taurės ketvirtfinalyje patyrė fiasko. Ji Badalonoje per pratęsimą 87:89 (21:20, 20:14, 14:16, 21:26, 11:13)  krito prieš Malagos „Unicaja“ krepšininkus.

Tai reiškia, kad Roko Jokubaičio ekipa neapgins praėjusiais metais iškovoto titulo.

Šarui, tai buvo pirmasis pralaimėjimas Karaliaus taurėje būnant treneriu. Prieš tai lietuvis pasiekė 6 pergales ir iškovojo du titulus.

Pusfinalyje „Unicaja“ susitiks su Madrido „Real“.

"Barca" didžiąją dalį pirmąjame kėlinyje pirmavo, tačiau likus žaisti kiek mažiau, nei 2 min. Brizuela tritaškiu išvedė "Unicaja" į priekį (14:15). Pirmąjį kėlinį tolimu metimu uždarė Jokubaitis sugrąžindamas minimalią persvarą katalonams (21:20).

Antrąjį kėlinį Šaro auklėtiniai pradėjo spurtu 13:1 ir įgijo dviženklę persvarą (34:21). Kėlinio pabaigoje andalūzai sumažino deficitą iki 4 taškų (38:34), tačiau po pirmos mačo pusės 41:34 pirmavo Barselonos ekipa.

Likus žaisti kiek daugiau, nei 3 min. trečiajame kėlinyje Satoransky baudų metimais atstatė dviženklę persvarą (53:43). Artėjant kėliniui į pabaigą "Unicaja" sumažino atsilikimą iki 5 taškų (55:50).

Ketvirtajame kėlinyje "Barca" vėl susigrąžino solidesnį pranašumą (64:53). Likus žaisti kiek mažiau, nei 4 min. po Brizuelos ir Diazo baudų metimų katalonų persvara ištirpo iki 2 taškų (67:65). "Barcą" į priekį truktelėjo Mirotičiaus du taškai ir Laprovittolos tritaškis (72:65). Likus žaisti 2 min. Malagos ekipa sumažino atsilikimą iki 3 taškų (72:69). Likus žaisti 1:17 min. Brizuela sumažino deficitą iki minimumo (72:71), Laprovittola atsakė dviem baudomis (71:71). Likus žaisti 54 sek. Osetkowski tritaškiu išlygino rezultatą (74:74), Vesely likus žaisti 38,4 sek. įmetė dvi baudas (76:74). Brizuela dviem baudomis dar kartą išlygino rezultatą (76:76). Higginso paskutinis metimas tikslo nepasiekė ir komandos buvo priverstos žaisti pratęsimą.

Pratęsimą bauda atidarė Vesely (77:76), Perry atsakė taškais iš po krepšio (77:78). Po Brizuelos taškų Malaga įgijo 3 taškų persvarą (77:80). Katalonai atsakė 4 iš eilės Mirotičiaus taškais (81:80), tačiau Brizuela įsmeigė tritaškį (81:83). Likus žaisti kiek daugiau, nei 2 min. Thomasas pelnė taškus iš po krepšio (81:85). Vesely realizavo dvi baudas (83:85), o Laprovittola pridėjo vieną (84:85). Likus žaisti minutę Thomasas realizavo dvi baudas (84:87), likus žaisti 33 sek. Laprovittola tritaškiu išlygino rezultatą (87:87). Likus žaisti 9 sek. Perry išvedė Malagą į priekį (87:89), o likus žaisti 0,9 sek. Laprovittola stojo mesti baudų metimų, argentinietis pirmąją prametė, o antrąją speceliai prametė, tačiau išsigelbėti katalonams nepavyko.

Rokas Jokubaitis per 18 minučių surinko 7 taškus (1/2 dvit., 1/2 trit., 2/3 baud.), 3 rezultatyvius perdavimu, 2 prarastus kamuolius, 1 perimtą kamuolį, 2 išprovokuotas pražangas, 2 pražangas ir 5 naudingumo balus.

„Barcelona“: Nikola Mirotičius 15 (9 atk. kam.), Nicolasas Laprovittola 12, Tomašas Satoransky 11, Cory Higginsas 10.

„Unicaja“: Dario Brizuela 27, Kendrickas Perry 22 (6 atk. kam.), Tyleris Kalinoski 12.