100-ąją pergalę pasiekęs Š. Jasikevičius ACB reguliarųjį sezoną baigė be pralaimėjimų namuose

Barselonos krepšininkai trečiadienio vakarą sužaidė paskutiniąsias Ispanijos lygos reguliariojo sezono rungtynes.

Š.Jasikevičiaus auklėtiniai ACB lygos reguliariajame sezone nepatyrė nė vieno pralaimėjimo namuose ir iškovojo visas 17 pergalių žaisdami "Palau Blaugrana" arenoje.

Katalonai paskutinėse rungtynėse 86:57 savo žiūrovų akivaizdoje įveikė Mursijos krepšininkus, kurie liko už atkrintamųjų varžybų borto.

Pačiam lietuviui ši pergalė buvo jubiliejinė 100-oji Ispanijos lygoje vadovaujant katalonams. Treneriui šią ribą pasiekti prireikė 122-iejų rungtynių, o pergalių procentas ACB lygoje siekia net 82 procentus.

"Barca" su 29 pergalėmis ir 5 pralaimėjimais tapo reguliariojo sezono nugalėtojais ir atkrintamosiose varžybose įgijo namų aikštės pranašumą.

Šaro kariauna ketvirtfinalio serijoje iki dviejų pergalių varžysis su Valensijos komanda. Pirmasis serijos mačas gegužės 29-ąją vyks Katalonijos sostinėje.

Baigiant įpusėti kėliniui Radovičius tolimu metimu išvedė svečius į priekį (7:9). Vesely dvitaškiu išlygino rezultatą (9:9), o Mirotičius tritaškiu sugrąžino persvarą katalonams (12:9). Po pirmojo ketvirtčio "Barca" turėjo 8 taškų persvarą (23:15).

Antrojo kėlinio pradžioje po Jokubaičio taškų katalonai pirmą martą įgijo dviženklę persvarą (25:15). Sužaidus dvi minutes Šaro auklėtiniai susikrovė 15 taškų pranašumą (30:15). Įpusėjus kėliniui Chiozza tritaškiu suamžino Mursijos deficitą iki vienženklio skaičiaus (31:22). Po pirmos mačo dalies 41:26 pirmavo "Barca".

Po ilgosios pertraukos svečiai vėl priartėjo iki vienženklio skirtumo (43:34), tačiau Mirotičiaus ir Satoransky pastangomis katalonai vėl susikrovė solidžią persvarą (50:34).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje po Šanli tolimo šūvio "Barcos" pranašumas išaugo virš 20 taškų (65:44). Reguliarųjį sezoną Barselonos krepšininkai baigė pergale rezultatu 86:57.

Rokas Jokubaitis per 23 minutes įmetė 11 taškų (4/4 dvit., 0/1 trit.,3/4 baud.), atkovojo 3 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir užfiksavo 17 naudingumo balų.

"FC Barcelona": Sertačas Šanli 15, Janas Vesely 14, Nikola Mirotičius ir Rokas Jokubaitis 11, Kyle'as Kuričius 8, Nikola Kaliničius 6, Alexas Abrinesas ir Mike'as Tobey 5, Tomašas Satoransky ir Jamesas Nnaji 4, Nicolas Laprovittola 3 taškai;

UCAM: Thadas McFaddenas 14, Nemanja Radovičius 9, Chrisas Chiozza 7, Artiomas Pustovijus 6, Davidas Jelinekas, Sadielis Rojas, Tomas Bellas ir Jordanas Sakho 4, Jamesas Andersonas 3, Ilimane Diopas 2 taškai;