S. Pešičius atskleidė, kada paliks Serbijos rinktinę ir gyrė LKL

S. Pešičius atskleidė, kada paliks Serbijos rinktinę ir gyrė LKL

FIBA nuotr.

Serbijos rinktinės vyr. treneris Svetislavas Pešičius po pasaulio čempionato sukritikavo šalies krepšinio sistemą.Pasak specialisto, serbų klubinis krepšinis turi lygiuotis į Lietuvos krepšinio lygą.

„Nemanau, kad mes turime aiškią krepšinio sistemos piramidę. Juk visada ir visur yra prioritetas pas save auginti žaidėjus. Jie turi tobulėti. „Crvena Zvezda“ ir „Partizan“ artimiausiu metu gaus Eurolygos A licencijas, tai 100 procentų nutiks. Ką mes darysime tada?

Mums nereikėtų žaisti Adrijos lygoje. Nereikia jos naikinti, tačiau turime grįžti ten, kur mums ir priklauso. Privalome sukurti profesionalią Serbijos lygą. Ir tai turime daryti dabar ir tik dabar.


Tai yra momentas, kai tokiu būdu užsitikrinsime, kad „Crvena Zvezda“ ir „Partizan“ žais ir toliau Eurolygoje, kaip Lietuvos klubas.

Ką padarė Lietuviai? Jie suformavo profesionalią lygą. Ten kiekvienas klubas turi sekti tam tikras taisykles. Klubai privalo turėti tam tikro dydžio arenas, biudžetus. Taip pat rungtyniauja nacionalinėje lygoje, ir tarptautiniuose turnyruose. Kas vyksta Serbijoje? Be „Partizan“ ir „Crvena Zvezda“ joks kitas klubas nežaidžia Europos turnyruose. Tai nėra teisinga“, - pareiškė S. Pešičius.

Jis taip pat atskleidė, kad po 2024 metų olimpinių žaidynių atsisveikins su rinktine.

„Po olimpinių žaidynių į rinktinę atvyks naujas treneris“, – atskleidė serbas.

Krepsiniozinios.lt

Video rekomendacijos: