„Neptūną“ nukovę mažeikiškiai šventė pirmą sezono pergalę

„Betsafe-LKL“ nuotr.

Mažeikių „M Basket-Delamode“ (1-5) komanda nutraukė pergalių badą Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe-LKL“). Virginijaus Šeškaus auklėtiniai namuose 107:96 (28:22, 20:20, 29:25, 30:29) palaužė Klaipėdos „Neptūną“ (4-2).

Iki šiol mažeikiškiai nebuvo laimėję nė vieno mačo nei „Betsafe-LKL“, nei Citadele KMT (0-4).

Tuo tarpu „Neptūnas“ pastaruoju metu išgyvena prastą atkarpą ir, įskaičiavus Citadele KMT, krito ketvirtą sykį paeiliui.

Mažeikių komanda šiame mače neturėjo vieno lyderių Giedriaus Staniulio, kuris patyrė traumą ir ilgam iškrito iš rikiuotės.

Tolimais metimais rungtynes atidarę mažeikiškiai atitrūko 9:3, tačiau skirtumą po truputį mažino Mindaugas Girdžiūnas, Dimitris Agravanis ir Zane‘as Watermanas – 11:14. Vis tik kitų planų turėjo Kay‘us Bruhnke, o po pirmojo kėlinio „M Basket-Delamode“ pirmavo 28:22.

Būtent „Neptūno“ naujokas iš Graikijos ėmėsi naikinti deficitą ir išvedė į priekį klaipėdiečius – 30:28. Tiesa, neilgam, nes prabilo „M Basket-Delamode“ legionieriai, o netrukus šeimininkai vėl pirmavo užtikrinčiau – 48:40.

Tomo Zdanavičiaus užkurti šeimininkai įgijo rekordinę persvarą (57:44), nors tritaškius smeigė Deividas Gailius ir Desure‘as Buie – 50:57. Po truputį klaipėdiečių deficitas tirpo (57:62), bet A.J.Englishas ir Jeroenas Van der Listas rinko reikalingus taškus – 73:62. Prieš lemiamą ketvirtį „M Basket-Delamode“ buvo priekyje 77:66.

D.Buie ir Z.Watermano metimai išlaikė klaipėdiečius kovoje, maža to, dar pataikė ir Žygimantas Janavičius – 84:86. Gerą svečių atkarpą pristabdė tolimus šūvius realizavę Chauncey Collinsas ir A.J.Englishas (92:84), o Georgioso Vovoro minutės pertraukėlė nedavė vaisių – iškart po jos vėl tritaškį smeigė A.J.Englishas, tad graikas vėl prašė pasitarimo.

Liko 3 minutės, taškus greitai rinkti ėmė Arnas Beručka ir Z.Watermanas (91:98), į tai jau reagavo V.Šeškus. Komandos apsikeitė atakomis, o galiausiai lemtingus taškus pelnė Donatas Sabeckis, garantavęs pergalę mažeikiškiams.

Citadele KMT jau debiutavęs, D.Agravanis sužaidė pirmąsias rungtynes ir „Betsafe-LKL“, kuriose per 22 minutes pelnė 12 taškų.

Tuo tarpu J.Van der Listas pirmajame savo „Betsafe-LKL“ mače pasižymėjo 10 taškų per 12 minučių.

Mažeikių komanda pataikė 18 tritaškių iš 30.

„M Basket-Delamode“: Kay‘us Bruhnke 24 (5/6 trit., 5 atk. kam.), Chauncey Collinsas ir Tomas Zdanavičius – po 17, D.J.Fenneris 16, A.J.Englishas 15 (8 rez. perd., 4/6 trit.), Jeroenas Van der Listas 10.

„Neptūnas“: Desure‘as Buie 15 (7 rez. perd.), Zane‘as Watermanas ir Žygimantas Janavičius (6 rez. perd.) – po 14, Dimitris Agravanis ir Tomašas Pavelka – po 12, Deividas Gailius 11 (6 atk. kam.).