„Auksinės“ rinktinės 20-metyje krepšinį žais žinomi atlikėjai ir teisėjaus legenda

„Auksinės“ rinktinės 20-metyje krepšinį žais žinomi atlikėjai ir teisėjaus legenda

Katažynos Polubinskos nuotr.

Šią savaitę Vilniuje bus minimas Lietuvos rinktinės pergalės 2003 m. Europos čempionate dvidešimtmetis. Ketvirtadienį aikštėje išvysime ne tik legendinius mūsų šalies krepšininkus, bet ir šį sportą mylinčias įžymybes: Vaidą Baumilą, Konstantiną Lilą ir Giedrių Masalskį. Rungtynėms teisėjaus Romualdas Brazauskas, žiūrovų laukia Lino Adomaičio pasirodymas, renginyje planuoja dalyvauti prezidentas Valdas Adamkus.Prieš 20 metų Švedijoje vykusiame Europos čempionate trenerio Antano Sireikos vadovaujami Lietuvos krepšininkai turnyro finale rezultatu 93:84 nugalėjo Ispanijos rinktinę. Istorinė pergalė mūsų šaliai padovanojo pirmuosius Europos čempionų medalius nuo 1939-ųjų metų.

Skambios pergalės dvidešimtmečio proga, šį ketvirtadienį Vilniaus „Avia Solutions Group“ arenoje įvyks tikra krepšinio šventė ir specialios parodomosios rungtynės, kuriose aikštėje išvysime net 10 iš 12 „auksinės“ rinktinės krepšininkų. Kaip ir 2003-aisiais metais Stokholme, prie komandos vairo stos Antanas Sireika, o jam talkins Valdemaras Chomičius.

Varžytis su Europos čempionais – nelengva užduotis, todėl kitoje aikštės pusėje išvysime jungtinę krepšinio komandą, sudarytą iš jaunųjų mūsų šalies krepšininkų bei Lietuvos krepšinio legendų, o komandai rungtynėse vadovaus Darius Maskoliūnas.


Šiandien atskleista paskutinė „auksinės“ rinktinės varžovų sudėties dėlionės detalė – jungtinę jaunimo ir legendų komandą papildys puikiai visiems pažįstami atlikėjai Vaidas Baumila ir Konstantinas Lilas, o taip pat televizijos bei radijo laidų vedėjas Giedrius Masalskis.

Rungtynėms teisėjaus legendinis Lietuvos arbitras Romualdas Brazauskas, per savo karjerą dirbęs daugybėje Europos ir pasaulio krepšinio čempionatų bei olimpinių žaidynių. Mačo komentatoriaus kėdėje išvysime 2003 m. Europos čempionatą komentavusį Liną Kunigėlį, o renginį ves Jonas Radzevičius.

Rungtynių žiūrovų lauks ne tik krepšinis, bet ir muzikinis Lino Adomaičio šou. Pasirodymą taip pat surengs ir prieš „auksinę“ rinktinę jėgas išmėginsiantis atlikėjas Vaidas Baumila.

Žiūrovai taip pat mėgausis šokių pasirodymais, šviesų šou, turės galimybę pabendrauti bei įsiamžinti su legendiniais krepšininkais, laukia specialūs žaidimai, prizai ir daug netikėtų staigmenų. Renginio metu Lietuvos krepšinio federacijos prizais taip pat bus apdovanoti krepšiniui nusipelnę žmonės.

„Šią savaitę mūsų laukia tikra krepšinio šventė. Labai džiaugiamės, jog rungtynėse turėtų dalyvauti ir prezidentas Valdas Adamkus, kuris  maloniai nustebino „auksinę“ rinktinę savo atvykimu į Stokholmą prieš 20 metų“, – teigia renginį organizuojančios įmonės „Seven Live“ vadovas Tomas Inčikas.

Parodomųjų rungtynių metu taip pat planuojama atkurti ikoniška tapusią 2003-ųjų metų akimirką, kuomet čempionais tapusi Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė žengė ant nugalėtojų pakylos.

Pelnas, uždirbtas iš renginio bilietų, bus paaukotas Lietuvos ir Ukrainos paramos organizacijoms, tarp kurių – paramos sunkiais sergantiems vaikams fondas. Bilietus platina Bilietai.lt.


Komandų sudėtys rugsėjo 21 dienos parodomosioms rungtynėms:

„Auksinės“ rinktinės sudėtis: Arvydas Macijauskas, Ramūnas Šiškauskas, Saulius Štombergas, Mindaugas Žukauskas, Eurelijus Žukauskas, Donatas Slanina, Virginijus Praškevičius, Dainius Šalenga, Giedrius Gustas, Kšištofas Lavrinovičius.

Žvaigždžių komandos sudėtis: Robertas Javtokas, Jonas Mačiulis, Mindaugas Lukauskis, Darjušas Lavrinovičius, Vaidas Baumila, Konstantinas Lilas, Giedrius Masalskis, Emilis Bartninkas, Modestas Babraitis, Matas Vokietaitis, Dovydas Butka, Dominykas Butka.

Krepsiniozinios.lt

Video rekomendacijos: