D. Sabonis pasiekė „Pacers“ rekordą (VIDEO)

Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) čempionate Indianos „Pacers“ (39/25) komanda su Domantu Saboniu išvykoje pranoko Dalaso „Mavericks“ (36/26) ekipą.

Penktą vietą Rytų konferencijoje užimantis Indianos klubas svečiuose 112:109 (31:26, 24:26, 31:32, 26:25) įveikė Lukos Dončičiaus vedamus šeimininkų klubo krepšininkus. Susitikimo pabaigoje virė arši kova. Likus žaisti 3 minutes priekyje penkiais taškais buvo „Mavericks“, tačiau svečiams pavyko pasivyti varžovus. Svarbiausiu momentu taiklus buvo Victoras Oladipo. Jis persvėrė rezultatą (110:109), o paskui pergalę išplėšė baudų metimais.

Po šių rungtynių D. Sabonis pateko į „Pacers“ klubo istoriją kaip žaidėjas, per vieną sezoną surinkęs 50 dvigubų dublių. Lietuvis aikštelėje praleido 41 minutę, pelnė 20 taškų (dvitaškiai 7/12, tritaškiai 1/1, baudų metimai 3/4), atkovojo 17 kamuolių ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus. Iki šiol per sezoną daugiausia dvigubų dublių Indianos ekipoje buvo pasiekęs Troy‘us Murphy. 2008­2009 m. sezone jis jų buvo surinkęs 49.

Lietuvis savo ekipoje buvo rezultatyviausias. Po 16 taškų prie pergalės prisidėjo V. Oladipo (tritaškiai 0/5, 7 rez. perd.), Mylesas Turneris (13 atk. kam.) ir T. J. Warrenas (8 atk. kam.).

Septintą vietą Vakarų konferencijoje užimančioje Dalaso ekipoje vėl nesulaikomas buvo slovėnas L. Dončičius. Jis pelnė 36 taškus, atkovojo 10 kamuolių ir atliko 8 rezultatyvius perdavimus. Kita klubo žvaigždė Kristapas Porzingis aikštelę paliko kukliu rezultatu: su 9 taškais ir 8 atkovotais kamuoliais. Jis prametė visus 5 kartus iš toli, o iš vidutinio nuotolio taiklūs buvo tik jo 3 metimai iš 12.

„Mavericks“: Luka Dončičius 36 (10 atk. kam., 8 rez. perd.), Timas Hardaway 30, Justinas Jacksonas 11, Kristaps Porzingis 9 (8 atk. kam..).

„Pacers“: Domantas Sabonis 20 (17 atk. kam., 6 rez. perd.), Mylesas Turneris (13 atk. kam., 3 bl.), Victoras Oladipo (7 rez. perd.) ir T.J. Warrenas (8 atk. kam.) po 16, Justinas Holiday 14, T.J. McConnellas 12.