J. Valančiūnas ir jo atstovaujama „Grizzlies“ baigė pasirodymą NBA (VIDEO)

Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) čempionato atkrintamosiose varžybose Memfio „Grizzlies“ krepšininkai nesugebėjo rimčiau pasipriešinti Vakarų konferencijos lyderei Jutos „Jazz“.

Pirmą ketvirtfinalio susitikimą netikėtai laimėjo Memfio klubas, o toliau viskas stojo į vietas: „Jazz“ iškovojo keturias iš eilės pergales ir ketvirtfinalio serijoje triumfavo 4:1.

Paskutines, penktas, rungtynes Jutos komanda svečiuose laimėjo 126:110 (47:27, 28:24, 31:25, 20:34).

Atsisveikindamas su 2020-2021 m. sezonu J. Valančiūnas per 27 su puse minutės pelnė 18 taškų (dvitaškiai 6/9, tritaškiai 2/4), atkovojo 6 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, perėmė 2 kamuolius ir 4 sykius suklydo.

Reguliariajame sezone lietuvis vidutiniškai rungtyniavo po 28 minutes, pelnydavo 17,1 taško ir 12,5 karto atkovodavo kamuolį.

Rezultatyviausiai iš „Grizzlies“ žaidė po 27 taškus surinkę Dillonas Brooksas (tritaškiai 3/5) ir Ja Morantas (tritaškiai 5/9). Pastarasis atliko 11 perdavimų, atkovojo 7 kamuolius ir 5 kartus suklydo.

Iš nugalėtojų labiausiai pasižymėjo Donovanas Mitchellas (30 taškų ir 10 rezultatyvių perdavimų), Jordanas Clarksonas (24 taškai, tritaškiai 3/12) ir Rudy Gobertas (23 taškai ir 15 atkovotų kamuolių).

Vakarų konferencijos pusfinalyje „Jazz“ susitiks su Los Andželo „Clippers“ ir Dalaso „Mavericks“ komandų poros nugalėtoja. Šioje serijoje 3:2 pirmauja Dalaso klubas.