J. Valančiūnui sezonas baigėsi: „Suns“ vėl įveikė „Pelicans“

Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) čempionate Jono Valančiūno atstovaujamas Naujojo Orleano klubas „Pelicans“ pasitraukė iš kovos dėl NBA čempionų žiedų.

Vakarų konferencijos ketvirtfinalyje „Pelicans“ krepšininkai namie 109:115 (28:28, 30:20, 27:34, 24:33) neatsilaikė prieš Fynikso „Suns“ ekipą ir seriją pralaimėjo 2:4.

Likus žaisti dvi minutes šeimininkai dar pirmavo 104:103, tačiau Devino Bookerio tritaškis ir kitų „Suns“ žaidėjų pastangos palaidojo Naujojo Orleano klubo viltis išlyginti serijos rezultatą.

J. Valančiūnas per 27 minutes pelnė 10 taškų (dvitaškiai 5/6, tritaškiai 0/1), atkovojo 8 ir perėmė kamuolį, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir kartą suklydo.

Uteniškio sezono statistika NBA siekė 17,5 taško, 11,6 atkovoto kamuolio ir 2,6 rezultatyvaus perdavimo per 30 minučių.

Neįtikėtiną pasirodymą surengė Chrisas Paulas. Jis per 36 minutes 33 taškus pelnė nepramesdamas nė vieno metimo – 13/13 dvitaškių, 1/1 tritaškio, 4/4 baudų metimų. Absoliutus lygos rekordas priklauso Wiltui Chamberlainui, kuris 1967-ųjų reguliariojo sezono rungtynėse į varžovų krepšį sumetė visus 18 metimų.

Vakarų konferencijos pusfinalyje „Suns“ susitiks su Dalaso „Mavericks“.

„Suns“: Chrisas Paulas 33 (5 atk. kam., 8 rez. perd.), DeAndre Aytonas 22 (7 atk. kam., 2-10/12), Mikalas Bridgesas 18, Devinas Bookeris (3-1/6, 5 atk. kam.) ir Cameronas Johnsonas po 13.

„Pelicans“: Brandonas Ingramas 21 (5 atk. kam., 11 rez. perd., 6 klaidos), Herbertas Jonesas (4 per. kam.) ir C. J. McCollumas (3-1/5) po 16, Larry Nance‘as 15 (8 atk. kam.), Trey‘us Murphy 12 (3-4/7), Jose Alvarado 11, Jonas Valančiūnas 10 (8 atk. kam.).