„Chimki“ į pergalių kelią grįžo nukaudama Serbijos čempionus („Panathinaikos“ įveikė „Zenit“)

Trijų pralaimėjimų iš eilės seriją Eurolygoje nutraukė Rimo Kurtinaičio vadovaujama Maskvos srities "Chimki" (10/14) komanda.

Rusijos ekipa namuose 78:72 (28:18, 20:18, 16:15, 14:21) nugalėjo Belgrado "Crvena Zvezda" (10/14) krepšininkus ir tuo pačiu pasivijo juos turnyrinėje lentelėje.

Tiesa, "Chimki" pirmąsias tarpusavio rungtynes Belgrade pralaimėjo 78:90, todėl tarpusavio pranašumo santykį savo pusėje turi "Crvena Zvezda".

Aikštės šeimininkai nuo varžovų ėmė tolti nuo pat mačo pradžios. Pirmąsias dešimt minučių dviženkle persvara laimėję "Chimki" krepšininkai saugų pranašumą laikė beveik viso susitikimo metu.

Rungtynių nugalėtojas iš esmės buvo aiškus jau ketvirtojo kėlinio viduryje, kuomet komandas skyrė 13 taškų - 76:63, tačiau "Crvena Zvezda" surengė atkarpą 9:0 ir nors realiai dėl pergalės nebekovojo, sumažinusi atsilikimą iki kelių taškų užsitikrino tarpusavio pranašumą.

"Chimki": A.Švedas (4/10 trit., 8/9 baudos) - 22, J.Jerebko (8 atk. kam.) - 19, D.Bookeris - 13, J.Timma - 6 taškai.

"Crvena Zvezda": K.Punteris (3/5 trit.) - 20, V.Stimačas - 10, O.Dobričius - 9, B.Lažičius - 7 taškai.

***

Atėnų "Panathinaikos" (14/10) klubas po dviejų nesėkmių Eurolygoje sugrįžo į pergalių kelią.

Ricko Pitino auklėtiniai namie po permainingos kovos 96:81 (30:11, 16:29, 25:20, 25:21) įveikė turnyro debiutantę Sankt Peterburgo "Zenit" (7/17) ekipą.

Aikštės šeimininkai startavo net 21:4, o po pirmojo ketvirčio pirmavo 30:11 ir atrodė, kad varžovų laukia itin skaudus sutriuškinimas. Tačiau Joano Plazos auklėtiniai atsigavo ir jau antrojo kėlinio pabaigoje buvo priartėję iki 40:42.

Vėliau vyko gana atkakli kova ir Graikijos čempionams savo pranašumą prieš traumų išretintą Rusijos komandą teko įrodinėti iki ketvirtojo kėlinio vidurio, kai varžovų jėgos išseko galutinai.

Šeimininkus į pergalę tempė pastaruoju metu priblėsęs, o šį kartą naudingiausias sezono ir vienas geriausių karjeros rungtynių sužaidęs Deshaunas Thomasas. Amerikietis per 35 minutes pelnė 27 taškus (3/6 dvit., 5/6 trit., 6/6 baudų), sugriiebė 6 atšokusius kamuolius ir surinko 30 efektyvumo balų.

"Panathinaikos": Deshaunas Thomasas 27 (5/6 trit., 6 atk. kam., 30 naud. b.), Tyrese'as Rice'as 15 (1/5 trit., 5 rez. perd.), Konstantinos Mitoglou 11 (2/2 trit.), Nickas Calathesas (9 rez. perd., 6 kl.) ir Georgios Papagiannis (8 atk. kam., 6 kl.) po 9.

"Zenit": Gustavo Ayonas 21 (10/14 dvit.), Willas Thomasas 10, Timas Abromaitis 8 (2/3 trit.), Abdrew Albicy (7 rez. perd., 4 kl.), Antonas Ponkrašovas (5 atk. kam.) ir Austinas Hollinsas po 7.