Dar vienas smūgis: „Fenerbahče“ nusileido „Maccabi“ paskutinėmis sekundėmis („Valencia“ nugalėjo „Bayern“)

Stambulo "Fenerbahče" (11/13) sirgaliams dar kartą šiame sezone teko nuryti karčią pralaimėjimo piliulę pačioje rungtynių pabaigoje.

Dėl vietos pirmajame aštuonete kovojantys Željko Obradovičiaus auklėtiniai namie po dramatiško trilerio 77:78 (23:20, 17:21, 23:23, 14:14) turėjo pripažinti Tel Avivo "Maccabi" (16/8) krepšininkų pranašumą.

Rungtynių pabaiga klostėsi itin dramatiškai. Likus žaisti 3 minutes po Nando De Colo  tikslių baudos metimų aikštės šeimininkų deficitas sumažėjo iki 4 taškų - 70:74.

Po kelių triuškinantį dėjimą atlikęs Derrickas Williamsas ant savo kojų pakėlė visus arenoje susirinkusius aistruolius - 72:74.

Dar vienu nerezultatyviu "Maccabi" išpuoliu pasinaudojusi "Fenerbahče" išsiveržė į priekį po Leo Westermanno tritaškio, kuris pataikė po prieš tai penkių iš eilės pramestų tritaškių - 75:74.

Jau atrodė, kad aikštės šeimininkai perlaužė stuburą varžovams, tačiau tai buvo tik iliuzija. Tyleris Dorsey sunkiu dvitaškiu vėl sugrąžino pranašumą svečiams - 76:75.

Likus žaisti 9 sekundes tas pats T.Dorsey apmaudžiai suklydo ir suteikė šansą išsigelbėti Turkijos klubui. Kostas Sloukas išprovokavo pražangą likus žaisti 4 sekundes bei realizavo baudos metimus - 77:76.

Bet ir tai buvo ne pabaiga. Minutės pertraukėle pasinaudojęs "Maccabi" strategas nubraižė derinį, kurį jo auklėtiniai išpildė puikiai - kamuolys į baudos aikštelę skriejo tiksliai į Othello Hunterio rankas, kuris sugebėjo susikoordinuoti bei pelnyti lemiamą dvitaškį sukėlusį svečių džiaugsmo šokį aikštės viduryje - 78:77.

"Fenerbahče": D.Williamsas (1/6 trit., 7/8 baudos) - 22, N.Kaliničius (5/6 dvit., 2/2 trit.) ir K.Sloukas po 18, J.Vesely (8 atk. kam.) - 12, L.Westermannas (1/6 trit.) - 3 taškai.

"Maccabi": O.Hunteris (6/8 dvit.) ir D.Avdija po 13, A.Jacksonas - 12, Q.Acy - 11, T.Dorsey - 8, E.Bryantas - 7 taškai.

***

Miuncheno "Bayern" (7/17) klubas patyrė devintą nesėkmę per pastarąsias dešimt rungtynių ir liko Eurolygos turnyrinės lentelės dugne.

Vokietijos čempionai savo gerbėjų akivaizdoje po atkaklios kovos 59:66 (13:15, 17:9, 16:21, 13:21) nusileido Valensijos "Valencia" (12/12) krepšininkams.

Didžiausiu Oliverio Kostičiaus galvos skausmu buvo jo auklėtinių tolimi metimai. Aikštės šeimininkai realizavo vos 3 iš 22 tritaškių (13,6 proc.), be to, suklydoo 17 kartų.

"Bayern": Gregas Monroe 15 (7/12 dvit., 6 atk. kam.), Nihadas Dedovičius 12, Paulas Zipseris 10 (0/4 trit.), Petteri Koponenas 8.

"Valencia": Mike'as Tobey (6 atk. kam.) ir aaronas Doornekampas (3/5 trit.) po 11, Vnja Marinkovičius 10, Bojanas Dubljevičius 9 (5 atk. kam.), Maurice'as Ndouras (2/3 trit.) ir Alberto Abalde (5 atk. kam.) po 8.