„Zenit“ su A. Gudaičiu laimėjo tikrą trilerį Belgrade

Dramatišką pergalę Eurolygoje iškovojo Artūro Gudaičio atstovaujamas Sankt Peterburgo "Zenit" (14-9) klubas.

Xavi Pascualio auklėtiniai išvykoje paskutinėmis sekundėmis 76:75 (22:16, 26:20, 13:20, 15:19) palaužė Belgrado "Crvena Zvezda" (7-17) krepšininkus.

Svečiai po dviejų kėlinių pirmavo 48:36, tuomet serbai trečiojo ketvirčio pabaigą ir ketvirtojo pradžią laimėjo rezultatu 20:7 ir išsiveržė į priekį - 62:61.

Prasidėjo kova "taškas į tašką", o likus 3 minutėms rezultatas buvo lygus - 69:69. Po Dejano Davidovaco ir Ognjeno Dobričiaus tolimų šūvių aikštės šeimininkai pirmavo 75:72.

Likus pusei minutės A.Gudaitis pataikė tik pirmąjį baudos metimą, tačiau kamuolį puolime atkovojo Mateuszas Ponitka, o buvęs žalgirietis Kevinas Pangosas smeigė tritaškį išvesdamas į priekį Rusijos komandą - 76:75.

Likus 14 sekundžių Ognjenas Kuzmičius puolime prasižengė prieš lietuvį, tačiau čia pat kamuolį prarado M.Ponitka. Likus 4 sekundėms Jordanas Loydas nepataikė dvitaškio, o prie baudų metimo linijos stojęs kitas buvęs žalgirietis K.C.Riversas abu kartus buvo netaiklus bei desperatiškas O.Dobričiaus metimas tikslo nepasiekė.

Starto penkete rungtynes pradėjęs A.Gudaitis per 28 minutes įmetė 9 taškus (2/3 dvit., 5/6 baudų), sugriebė 6 atšokusius kamuolius, išprovokavo 7 pražangas, sykį suklydo, triskart pažeidė taisykles ir surinko 16 efektyvumo balų.

"Crvena Zvezda": Jordanas Loydas 21 (1/5 trit.), Ognjenas Dobričius 13 (3/7 trit.), Dejanas Davidovacas 8 (2/3 trit., 3 per. kam.), Marko Jagoidičius-Kuridza 7, Ognjenas Kuzmičius (9 atk. kam.), Branko Lažičius (2/2 trit.) ir Aleksa Radanovas po 6.

"Zenit": Kevinas Pangosas 25 (5/6 trit., 7 rez. perd., 25 naud. b.), Artūras Gudaitis (6 atk. kam., 7 išpr. praž.) ir K.C.Riversas (3/4 trit.) po 9, Billy Baronas 7, Austinas Hollinsas (0/5 trit.), Willas Thomasas ir Andrejus Zubkovas po 6.

"Crvena zvezda" vasario 23 dieną atidėtame Eurolygos mače Kaune susitiks su "Žalgiriu" (13-11).